VIDEO: Bolt sa rozlúčil so Zlatou tretrou stovkou za 10,06, Volko skončil štvrtý

Usain Bolt (druhý zľava) a Ján Volko (druhý sprava) počas šprintu na 100 m na Zlatej tretre v Ostrave..
Zdroj: Profimedia.sk

Bolt sa zúčastnil na atletickom mítingu v Ostrave celkovo až deväťkrát.

Zlatá tretra sa síce so svojím 56. ročníkom začala už v utorok pozoruhodnými kladivárskymi disciplínami a rekordmi podujatia Poľky Anity Wlodarczykovej a jej krajana Pawla Fajdeka, no do diania naplnený Mestský štadión v Ostrave - Vítkoviciach s 15-tisíc divákmi vtiahol naplno až stredajší hlavný program. Vrcholom mala byť stovka mítingového drahokamu Jamajčana Usaina Bolta, no už predtým upútali štarty i výkony viacerých hviezd.

Bolt sa lúčil s 'tretrou' a ocenil ju tým najlepším spôsobom, pri svojom rozlúčkovom turné už deviatou účasťou. Najväčšia osobnosť svetovej atletiky zaujala aj krátkou briadkou, diváci však boli zvedaví hlavne na jeho výsledný čas.

Veľké chvíle zažíval slovenský šprintér Ján Volko, bok po boku fenomenálneho Bolta. Bežal vo štvrtej, Bolt v piatej dráhe a jamajský blesk ho mohol potiahnuť aj k slovenskému rekordu (10,16). Volko vyštartoval výborne, lepšie ako Bolt, ktorému v cieli namerali takmer v bezvetrí -0,3 m/s víťazných 10,06, Volkovi na 4. mieste 10,26. "S časom nie som spokojný, no atmosféra je tu úžasná, radosť v nej bežať," povedal Bolt v cieli. "

https://www.youtube.com/watch?v=s3LRCaOo8Q4


Zdroj: YouTube/ CzechFan Sport

Veľké očakávania splnil v netradičnej disciplíne Juhoafričan Wayde Van Niekerk. V behu na 300 m zlatý v Riu a svetový rekordér na štvrtke vytvoril historicky najlepší svetový výkon 30,81 a vymazal aj rekord mítingu Usaina Bolta (30,97) spred siedmich rokov. Doterajšie historické maximum Američana Michaela Johnsona z roku 2000 zlepšil o 0,04 sekundy.

Výsledky:
100 m: 1. Usain Bolt (Jam.) 10,06, 2. Yunier Pérez (Kuba) 10,09, 3. Jak Ali Harvey (Tur.) 10,26, 4. Ján VOLKO (SR) 10,26

OSTRAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Ján volko

Dôležité udalosti