Sagan na ceste domov nakrútil odkaz fanúšikom

Peter Sagan sa po vylúčení z TdF vracia do Monaka, v aute poďakoval fanúšikom.
Zdroj: facebook.com/Peter Sagan

Cavendish prosí, by sa mu i jeho rodine nevyhrážali.

Slovenský cyklista Peter Sagan sa poďakoval svojim priaznivcom za podporu po predčasnom konci na tohtoročnej Tour de France.

Člena tímu Bora-Hansgrohe diskvalifikovala Medzinárodná cyklistická únia (UCI) po hektickom závere utorňajšej 4. etapy, keď po tvrdom súboji so Slovákom skončil v bariére Brit Mark Cavendish.

Dvojnásobný majster sveta a jeho tím podali protest proti vylúčeniu z Tour v utorok krátko pred polnocou, verdikt však zostal v platnosti.

"Je to pre mňa smutný koniec. Chcel by som vám veľmi pekne poďakovať za vašu podporu. Všetkým priaznivcom, ktorí nám fandili v Nemecku, Luxembursku, Belgicku a tiež vo Francúzsku. Teraz idem na letisko. Idem do Monaka, za svojou manželkou. Ďakujem, dávate mi veľkú energiu. Pokračujte v tom," povedal Sagan vo videu na svojom oficiálnom facebookovom profile.


Sagan sa približne 50 m pred cieľom utorňajšej etapy  dostal do kolízie s Cavendishom, ktorý vletel do ochrannej bariéry. Následne cez neho prepadli ďalší jazdci.

Slovákovi, ktorý v cieli obsadil druhé miesto, najskôr za kolíziu udelili 30-sekundovú penalizáciu a odobrali mu 80 bodov. Pretekárska jury však neskôr rozhodla o úplnej diskvalifikácii. Podľa nej Sagan priamo zavinil Cavendishov pád.

K svojim fanúšikom sa v stredu prihovoril tiež prostredníctvom videoodkazu aj britský cyklista: "Ako 32-ročný doplácam na svoju urážlivý postoj, ktorý som mal už ako dieťa. Bohužiaľ, to ma nikdy neopustí. Prosím, toto je iba šport. Nevyhrážajte sa mne a mojej rodine, toto nie je zaslúžené. Chcel by som vás požiadať, aby ste to rešpektovali a neposielali urážky mne a mojej rodine. Ďakujem všetkým za želania skorého uzdravenia a dúfam, že si užijete zvyšok Tour de France."


VITTEL/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti