Šport

Šatan sa stretol s Vůjtkom, tu je výsledok

Satan a Vujtek.jpg
Vladimír Vůjtek a Miroslav Šatan Zdroj: TASR

V hre sú majstrovstvá sveta.

Účasť Miroslava Šatana na hokejových majstrovstvách sveta v Minsku vyzerá nádejne. Tridsaťdeväťročný útočník sa v piatok stretol v Bratislave s trénerom slovenskej reprezentácie Vladimírom Vůjtekom ako i generálnym manažérom Ottom Sýkorom a dohodli sa, že v prípade dobrého zdravotného stavu sa pripojí k národnému tímu v pondelok 7. apríla.

"Na budúci týždeň absolvujem lekársku konzultáciu ohľadom zdravotného stavu a po nej sa uvidí, ako na tom budem," citovala oficiálna webstránka Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) slová Šatana. Ak konzultácia dopadne dobre, k reprezentácii sa pripojí v Bratislave ešte pred prípravným dvojzápasom s Ruskom (piatok 11. apríla a v nedeľu 13. apríla).

Držiteľ všetkých štyroch slovenských medailí z MS a kapitán majstrov sveta z Göteborgu sa nedostal do nominácie na ZOH v Soči, podľa mnohých rozporuplných vyjadrení bol dôvodom jeho neúčasti nevyriešený spor so Zdenom Chárom po ataku obrancu Bostonu v zápase minulého ročníka KHL medzi Levom Praha a Slovanom Bratislava. 


Tréner Vladimír Vůjtek by rád privítal Šatana v tíme počas druhého týždňa tréningového kempu. "Veríme, že jeho lekárske konzultácie dopadnú pozitívne a budeme veľmi radi, keď ho privítame v našom tíme pred dvojzápasom s Ruskom," povedal Vůjtek.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.