Bolt sa chce rozlúčiť ako víťaz: V Londýne vynechá jednu zo svojich disciplín

Jamajský šprintér Usain Bolt oslavuje víťazstvo v šprinte na 100 m v jamajskom Kingstone
Jamajský šprintér Usain Bolt oslavuje víťazstvo v šprinte na 100 m v jamajskom Kingstone Zdroj: TASR

Majstrovstvá sveta sa uskutočnia od 4. do 13. augusta.

Jamajský atlét Usain Bolt sa na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v Londýne predstaví v disciplíne šprint na 100 metrov a v štafete 4x100 metrov. Informovala o tom agentúra DPA.
Bolt sa v Londýne rozlúči so svojou mimoriadne úspešnou kariérou. "Mojím cieľom v Londýne je uspieť. Chcem odísť do dôchodku ako víťaz," vyhlásil 30-ročný atlét na tlačovej konferencii pred pretekmi Diamantovej ligy v Monaku, na ktorých bude v piatok bežať na 100-metrovej trati.

Majstrovstvá sveta sa uskutočnia od 4. do 13. augusta, mužské finále stovky je na programe 5. augusta. Štafeta na 4x100m sa bude bežať o týždeň neskôr 12. augusta. "Rozhodol som sa, že je čas odísť do dôchodku, pretože som si splnil všetky ciele," povedal najrýchlejší muž planéty a dodal: "Priniesol som do športu inú úroveň vzrušenia a zábavy."

Bolt je držiteľom zlatých medailí z posledných troch olympiád v behu na 100m, 200m i 4x100m. Jamajčan ale prišiel o jednu zo svojich zlatých medailí po tom, ako mal jeho kolega zo štafety Nesta Carter pozitívny dopingový nález v Pekingu 2008. Okrem toho, že je obhajcom titulu svetového šampióna v šprinte na 100 metrov, je zároveň aj držiteľ titulu na dvojnásobnej trati. V Londýne sa ale na tejto vzdialenosti nepredstaví. Bolt je zároveň úradujúci svetový rekordér na 100 (9,58 s) i 200 metrov (19,19 s).

MNÍCHOV/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Atletika

Dôležité udalosti