Prejde Peter Hámor na iný šport alebo nebodaj vstúpi do politiky?

Peter Hámor.
Zdroj: TV Markíza

O svojich ďalších plánoch porozprával Jánovi Tribulovi. Číslom 14 sa preňho nič neskončilo.

Náš najúspešnejší himalájista, ktorý vyliezol na všetkých 14 osemtisícoviek, sa stretol so svojimi idolmi. Peter Hámor prišiel do Starého Smokovca na stretnutie s tromi poslednými žijúcimi horolezcami, ktorí ako členovia československej expedície pred 50 rokmi vyšli v pakistanskom pohorí Hindukúš na najvyššiu horu Tirič Mir. Ešte nikdy nikto pred nimi nešiel touto trasou do nadmorskej výšky 7 708 metrov.

Hámor sa stretol s Ivanom Urbanovičom st., Vlastimilom Šmídom a Jánom Červinkom. Hámor ich označil za hrdinov, ktorí ovplyvnili jeho túžbu stáť na najvyšších kopcoch sveta.

Pri tejto príležitosti vyspovedal Petra Hámora reportér Ján Tribula, ktorému prezradil, že na expedíciách je slaninový typ a po návrate sa už stravuje striedmo a žije život normálneho bežného človeka.

Zdroj: facebook/Peter Hámor

Na otázku, či sa po zdolaní ostatnej osemtisícovky cíti hrdinskejšie, skromne povedal, že sa u neho nič nezmenilo. "Teraz to vnímam viac z okolia. Nikto mi neveril, že 14 osemtisícoviek nebola nejaká motivácia. Mám ďalšie plány, ktoré sú spojené s horami. Nezačnem sa venovať politike, ani cyklistike alebo ďalším športom. Budem sa snažiť robiť to, čo doteraz. Týmto číslom (pozn. 14) sa nič neskončilo," prezradil pre TV Markíza.


STARÝ SMOKOVEC/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Peter Hámor

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.