Neymarov prestup naberá reálne kontúry. Brazílčan oznámil spoluhráčom, že odchádza

Neymar prichádza na tréning v tréningovom komplexe Joana Gampera.
Zdroj: TASR/AP

Podľa viacerých médií mal Brazílčan z Barcelony zamieriť priamo do Paríža, aby skompletizoval najdrahší prestup histórie.

Brazílsky futbalista Neymar má v úmysle opustiť FC Barcelona. Po tom, ako to na rannom tréningu povedal svojim spoluhráčom, svoj plán oficiálne oznámil aj vedeniu katalánskeho veľkoklubu. Ten to potvrdil na svojej oficiálnej webovej stránke.

Neymar predstúpil so svojou požiadavkou pred zástupcov klubu spolu so svojím otcom, ktorý je zároveň jeho poradca. "Barca" na to reagovala tak, že ak chce odísť, musí nejaký záujemca aktivovať jeho výkupnú klauzulu 222 miliónov eur a zaplatiť ju celú naraz.
Brazílsky útočník, o ktorého prejavil eminentný záujem Paríž St. Germain, prišiel ráno do barcelonského tréningového centra, z ktorého odišiel už po polhodine. Počas nej sa rozlúčil so všetkými spoluhráčmi a povedal im o svojom prestupe. Deň predtým sa vrátil z propagačných aktivít v Číne.

Podľa viacerých médií mal z Barcelony zamieriť priamo do Paríža, aby skompletizoval najdrahší prestup histórie. Francúzsky vicemajster je údajne ochotný zaplatiť za jeho služby výkupnú klauzulu 222 miliónov eur, ktorá by výrazne prekonala aktuálnu rekordnú čiastku - 105 miliónov eur vynaložených Manchestrom United na Paula Pogbu.

Niektoré médiá už považujú prestup za hotovú vec

Zdroj: Twitter/ODDSbible

Neymar vidí podľa FC Barcelona svoju budúcnosť v inom pôsobisku a tréner Ernesto Valverde mu dovolil odísť z tréningu. V španielskych médiách sa pred pár dňami objavila špekulácia, že Neymar dostane 300 miliónov eur od spoločnosti Qatar Sports Investments vlastniacej PSG za to, že sa stane ambasádorom MS 2022 v Katare. A tak by sa dokonca sám mohol vykúpiť zo zmluvy s Kataláncami.

Podľa portálu goal.com zase dostane od PSG plat 30 miliónov eur ročne a ďalších 40 miliónov pôjde na účet jeho otca Neymara st. Vedenie FCB sa v uplynulých dňoch vyjadrilo, že plánuje podať žalobu na Európsku futbalovú úniu (UEFA) v prípade, že jej francúzsky vicemajster Neymara "uchmatne".

Katalánci tvrdia, že každý klub, ktorý by tak urobil, by nevyhnutne porušil pravidlá finančnej Fair play (FFP). Tie majú dozerať, aby výdavky klubov nepresiahli ich výnosy.

Neymarova bilancia v Barce: 105 gólov a 80 asistencií

Rýchlonohý, kreatívny útočník s čuchom na góly prišiel do Katalánska v júli 2013 zo Santosu za 57,3 milióna eur, vyšetrovatelia prestupu neskôr uviedli, že to bolo minimálne 83,3 milióna eur. Neymar má s klubom platný kontrakt do roku 2021.

Počas štyroch sezón vytvoril obávaný útočný trojzáprah s Lionelom Messim a Luisom Suarezom. Neymar strelil za Barcelonu 105 gólov a na ďalších 80 prihral a získal s ňou Ligu majstrov, dvakrát La Ligu, trikrát Kráľovský pohár, jeden triumf na MS klubov, Superpohár UEFA a dvakrát španielsky Superpohár.

BARCELONA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti