Ohlasy médií na Neymarov prestup: PSG nekúpil iba hráča, ale aj značku

Neymar sa po dokončení prestupu vrátil do Barcelony.
Zdroj: Profimedia.sk

Koľko by teraz stáli Pelé alebo Maradona? Pýta sa španielsky denník Marca.

Ohlasy svetových médií na prestup brazílskeho futbalistu Neymara z FC Barcelona do Paríža St. Germain:

iDnes.cz: "V osobe Neymara Paríž získal nielen futbalistu, ktorý za štyri roky v Barcelone nastrieľal 105 gólov a na ďalších 80 asistoval. Dvadsaťpäťročný Brazílčan patrí k športovcom s najväčším marketingovým potenciálom. Neymar je jednoducho značka, brand. Katarskí majitelia PSG vycítili šancu a využili ju."

Przeglad Sportowy: "Prestup Neymara je najpolitickejší v histórii futbalu. Katar jednoducho Neymara potrebuje. Brazílčan nie je zárukou, že PSG získa trofej v Lige majstrov."

BBC: "Barcelona dosiahla v marci jeden z najpozoruhodnejších obratov v histórii Ligy majstrov, keď si tromi gólmi v záverečných siedmich minútach zabezpečila senzačný postup celkovým skóre 6:5 nad Paríž St. Germain. Najdôležitejším hráčom tejto historickej noci bol bezpochyby Neymar, ktorý podal jeden z najlepších výkonov v kariére, no na druhý deň sa hovorilo iba o Messim. V tomto momente bolo rozhodnuté."

Mirror: "Neymar sa v Paríži pripojí k svojmu priateľovi Danimu Alvesovi a bude chcieť pre mužstvo získavať trofeje. Mala by mu k tomu pomôcť aj desiatka na drese, ktorú preberie od Javiera Pastoreho."

France Football: "Prestup Neymara do Paríža sa stal najväčšou historickou udalosťou vo futbale, nech už sa na trhu s hráčmi stane čokoľvek."

La Gazzetta Dello Sport: "Eiffelova veža sa rozsvietila do modro-zeleno-zlatej brazílskej trikolóry, Barcelona uzavrela s PSG futbalový obchod storočia."

Bild: "Prestup Neymara vyvolá na európskom futbalovom trhu šialenstvo. Myslia si to aj tréneri Wenger, či Klopp. 222 miliónov môže spustiť lavínu."

L'Equipe: "Dva týždne sledoval svet telenovelu o odchode Brazílčana Neymara do Paríža. Šialenstvo je ukončené."

Marca: "V dnešnej dobe dokonalosť neexistuje. Ale trojzáprah Messi - Suarez - Neymar k nej mal blízko. 222 miliónov je obrovská suma, koľko by teraz stáli Pelé alebo Maradona?"

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti