Neymar sa vzoprel otcovi, na miliónový bonus od Barcelony môže zabudnúť

Neymar so svojim otcom Neymarom Seniorom.
Zdroj: Profimedia.sk

Neymar i PSG veria, že ich spojenie vynesie Parížanom vytúžený triumf v LM.

Neymar ako čerstvá posila PSG absolvoval v Paríži prvú oficiálnu tlačovú konferenciu. Fanúšikovia si mohli jeho dres s číslom 10 kúpiť v oficiálnom obchode na Elyzejských poliach v piatok už od 10.00 ráno.

Hviezdny útočník sa im následne predstavil v Parku princov a premiéru v drese PSG by mohol absolvovať už v sobotu v úvodnom ligovom zápase novej sezóny proti SC Amiens.

Zdroj: TASR/AP

Neymar Senior chcel aby jeho syn zostal v Barcelone

Neymar túži po trofeji v Lige majstrov i po Zlatej lopte, rád by tak prerušil hegemóniu Christiana Ronalda a Lionela Messiho. V uplynulej sezóne skončil v prestížnej ankete na treťom mieste a v nasledujúcej chce dosiahnuť viac.

Aj týmto zdôvodnil svoj rekordný prestup za 222 miliónov dolárov z Barcelony do Paríž Saint-Germain a fakt, že neposlúchol svojho otca a agenta v jednej osobe. Neymar senior chcel, aby ostal v Barcelone.

"Milujem Barcelonu a Katalánsko, no dosiahol som tam všetko, čo sa dalo a športovec potrebuje nové výzvy. Po druhý raz v živote som odporoval svojmu otcovi. Otec, chápem a rešpektujem tvoj názor, no už som sa rozhodol. Žiadam ťa, aby si ma podporoval, ako si to robil vždy."

"Milujem Barcelonu a Katalánsko, no dosiahol som tam všetko, čo sa dalo a športovec potrebuje nové výzvy. Po druhý raz v živote som odporoval svojmu otcovi. Otec, chápem a rešpektujem tvoj názor, no už som sa rozhodol. Žiadam ťa, aby si ma podporoval, ako si to robil vždy," uviedol 25-ročný futbalista na svojom Instagrame.

Výzvou pre Neymara v novom drese je vyhrať Ligu majstrov. Parížania sa po príchode katarských investorov nikdy nedostali do semifinále, najbližšie mali k nemu v uplynulej sezóne po výhre 4:0 na domácom ihrisku proti dnes už bývalému klubu útočníka z Brazílie. Na Nou Campe sa ale Barcelona postarala o skvelý obrat. Neymar i PSG veria, že ich spojenie vynesie Parížanom vytúžený triumf v LM. "Akceptoval som ponuku PSG, aby som pomohol klubu dosiahnuť na trofeje, v ktoré fanúšikovia dúfajú," dodal.

Zdroj: Instagram/NeymarJr

Barcelona nevyplatí Neymarovi bonus

Vedenie FC Barcelona je veľmi nespokojné s odchodom útočníka Neymara do Paríža Saint-Germain. Dvadsaťpäťročnému útočníkovi nevyplatí finančný bonus vo výške 26 miliónov eur, ktorý mu náležal z posledného roku zmluvy. Aj táto suma mala podporiť rozhodnutie Brazílčana pokračovať v Katalánsku až do rok 2021.

Hovorca Barcelony Josep Vives povedal: "Sme sklamaní z jeho rozhodnutia. Očakávali sme od neho otvorenejšiu a úprimnejšiu komunikáciu."

Podiel z najdrahšieho prestupu chce aj FC Santos

Brazílsky futbalový klub FC Santos, v ktorom vyrastal hviezdny útočník Neymar, dúfa v malý podiel z jeho megaprestupu do PSG.

Predstavitelia Santosu veria, že za to, že trénovali Neymara od 12 do 21 rokov, získajú štyri percentá z obrovskej sumy, čo by predstavovalo 8,88 miliónov eur. Informuje denník Folha de Sao Paulo. "Santos má samozrejme právo na svoj podiel. Podobné situácie potvrdil v minulosti Športový arbitrážny súd (CAS)," denník citoval právnika klubu Cristiana Causa.

Santos však upozornil, že na situáciu sa musí pozrieť Medzinárodná futbalová federácia, keďže výkupnú klauzulu v hodnote 222 miliónov eur vyplatil sám Neymar a nie PSG.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti