Podujatie UFC 287 v Miami prinesie titulový zápas strednej váhy. Čaká nás veľkolepý a vyrovnaný súboj

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Najprestížnejšia MMA organizácia UFC sa tento víkend presúva do Miami, kde sa uskutoční ďalšie významné podujatie UFC 287. Hlavným zápasom večera bude súboj o titul v strednej váhe, v ktorom sa stretnú Alex Pereira a Israel Adesanya. Pôjde o jeden z najväčších duelov tohto roka. Prostredníctvom videoplatformy Voyo, ktorá prinesie priamy prenos súboja pri tom môžete byť aj vy.

Zápas sa uskutoční zo soboty (8. apríla) na nedeľu (9. apríla 2023). Alex Pereira je úradujúcim šampiónom strednej váhy. Jeho hviezdny protivník Israel Adesanya chce získať opasok späť.

Brazílčanovi Pereirovi sa v novembri minulého roka podarilo obrať Nigérijčana o titul v strednej váhe. Ten ho stratil po šiestich úspešných obhajobách. Pre Pereiru to bol pritom len štvrtý zápas v UFC. Po odvážnom výkone a nečakanom knokaute v piatom kole, tak „Potkan“ zaznamenal svoj prvý významný úspech v zmiešaných bojových umeniach.

 Alex Pereira má v MMA na konte stále iba osem profesionálnych zápasov. Jeho celková bilancia je sedem výhier a jedna prehra, z toho dosiahol až šesť knokautov.

Prečítajte si tiež:

Podobné bojové štýly

Tridsaťtriročný Adesanya sa zdal byť v strednej váhe neporaziteľný, a tak si trúfol na šampióna poloťažkej váhy Jana Blachowicza, ktorý ho uzemnil a porazil v piatich kolách.

V strednej váhe však rodáka z Lagosu dlho nikto nevedel poraziť, kým neprišiel práve Pereira. Israel Adesanya má za sebou veľmi úspešnú kariéru kickboxera. V MMA má momentálne na konte 23 výhier a dve prehry.

Obaja protagonisti veľkého súboja sú veľmi podobní bojovníci. Sú rovnako  vysokí 193cm, majú skúsenosti z kickboxu a podobný bojový štýl. Dá sa preto predpokladať, že to opäť bude veľmi vyrovnaný zápas. Miernym favoritom by mal byť Israel Adesanya, ktorý má v MMA viac skúseností.

Podujatie UFC 287 môžete sledovať na Voyo v nedeľu 9.4.2023 od 4:00 hod.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MMA

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.