Šport

Ostrov, lietadlo, drahé autá i ranč. Kto zdedí Schumacherov majetok?

Schumacher spísal pred niekoľkými rokmi závet
Zdroj: www.bornrich.com

Počas kariéry sa slávnemu nemeckému pilotovi podarilo nazhromaždiť obrovské ​​bohatstvo.

Zdravotný stav Michaela Schumachera je stále veľmi vážny. Podľa lekárov sa sedemnásobný majster sveta formuly 1 už neprebudí z kómy, v ktorej je udržiavaný už viac ako 3 mesiace. Ak by došlo k najhoršiemu a Schumi by zomrel, dediči by si rozdelili jeho obrovský majetok.

Zdroj: www.bornrich.com
Michal Schumacher sa do sveta pretekov formuly 1 vrátil v roku 2010 a v tom istom roku nechal spísať svoju poslednú vôľu. Nie však kvôli nebezpečenstvu, ktoré jazdcom pri pretekoch hrozí, ale skôr kvôli každodenným veciam, ktoré môžu stretnúť každého.

Vtedy určite netušil, že o tejto listine sa bude písať už o štyri roky neskôr. Schumacher je po nehode na lyžiach už viac ako tri mesiace v umelom spánku a v médiách sa čoraz častejšie objavujú články, ktoré spomínajú jeho možnú smrť.

Tieto negatívne prognózy prakticky otvorili poslednú vôľu sedemnásobného šampióna, ktorá určuje jeho dediča.

Počas úspešnej kariéry sa slávnemu nemeckému pilotovi podarilo nazhromaždiť ohromné ​​bohatstvo, ktorého celková hodnota sa odhaduje na 1 miliardu eur. Patrí mu rezidencia s veľkým pozemkom na brehu Ženevského jazera, ranč vo švajčiarskom meste Givrins aj ostrov pri pobreží Spojených arabských emirátov, ktorý dostal od šejka. Okrem početného vozového parku vlastní Schumacher tiež súkromné ​​lietadlo Falcon 200.

A kto má podľa závetu na Schumacherov majetok nárok? " Týka sa všetkých, ktorí sú pre mňa dôležití " povedal pred rokmi po spísaní listiny sám pretekár. Ide samozrejme o jeho manželku Corinnu, dcéru Ginu - Máriu , syna Micka, rodičov i jeho brata Ralfa, medzi ktorých by sa obrie imanie rozdelilo.

Aj keď lekári z nemocnice v Grenobli, kde Schumacher leží, nevidia jeho zdravotný stav priaznivo, jeho najbližší neprestávajú veriť, že sa po ťažkej nehode na lyžiach zotaví.

Schumacherova manželka Corinna v ich švajčiarskom sídle dokonca buduje nemocničnú jednotku, do ktorej chce svojho muža premiestniť.

GRENOBLE, tn.cz

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti