Česi sa smiali z loga k domácim MS v hokeji. Návrh hráča im však vyrazil dych

Česi sa smiali z loga k domácim MS v hokeji. Návrh hráča im však vyrazil dych
Logo majstrovstiev sveta v hokeji v roku 2024. Zdroj: IIHF

V utorok dostali budúcoročné hokejové majstrovstvá sveta nové logo. Leva vystrieda puk v českých národných farbách so sloganom „Srdce do hry“. Fanúšikom na sociálnych sieťach sa však nové logo nepáči. Hokejista Jabuk Illéš prezentoval na instagrame svoj návrh loga, ktorý si medzi fanúšikmi získal obdiv.

V pôvodnom logu, ktoré bude prezentovať MS budúci rok v Prahe a Ostrave, je usmievajúci sa puk, ktorý má symbolizovať srdce.

Prečítajte si tiež:

​„K výberu identity sme pristúpili trocha netradične, vychádzame z niekoľkých prvkov. Tým hlavným je puk, ktorý je samozrejme v českých národných farbách. Chceli sme, aby bolo logo hlavne jednoduché a fungovalo vo virtuálnom svete," povedal Martin Klčo, marketingový riaditeľ agentúry Unicorn Attacks.

​Iba 27-ročný hokejista Jakub sa okrem hokeja venuje grafickému dizajnu.

„Píšu mi ľudia, že chcú zdieľať môj dizajn ďalej, a preto urobím ešte tento príspevok. Podotýkam, že toto logo vzniklo z mojej vlastnej vôle a chuti do práce. Príspevkom nechcem nikoho haniť alebo podrývať autoritu, vo finále aj rozumiem funkčnosti emotikonov v terajšom logu," napísal Illéš v príspevku na instagrame.

Návrh hokejistu. Zdroj: Instagram/Jakub Illéš

​Nový návrh loga dostal od komentujúcich pozitívne ohlasy. „Krásna práca, takto by som si to predstavoval od platených grafikov. Naozaj sa mi logo páči,“ napísal fanúšik. „Toto je oveľa lepšie,“ napísal ďalší.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.