VIDEO: Mayweather dal dole McGregora. Pozrite si 10. kolo, v ktorom ho zmlátil ako žito

V 10. kole ho zmlátil ako žito
V 10. kole ho zmlátil ako žito Zdroj: TASR/AP

Pre McGregora išlo o prvý boxerský súboj.

Americký boxer Floyd Mayweather dosiahol rekordné 50. víťazstvo v profesionálnom ringu bez jedinej prehry. V T-Mobile Arene v Las Vegas pokoril írskeho debutanta Conora McGregora technickým knokautom v desiatom kole z dvanástich vypísaných.

Spomalené zábery úderov, po ktorých rozhodca ukončil zápas


Štyridsiatnik Mayweather napriek dvojročnej prestávke potvrdil očakávanú výhodu boxera proti majstrovi zmiešaných bojových umení. Ten začal svižne a na favorita vybehol najmä na začiatku štvrtého kola, no skúsený Američan neustále kontroloval situáciu a všetky podstatné údery pochytal do krytu, ani raz sa nedostal do problémov.

Ír je zvyknutý na kratšie zápasy, Mayweather tak začal výraznejšie atakovať v druhej polovici. Už markantný rozdiel bol v deviatom kole, ktoré ešte McGregor "prežil", ale v nasledujúcom po ďalšej spŕške čistých zásahov do hlavy už ringový arbiter Rob Byrd ukončil stretnutie ľahkej strednej hmotnostnej kategórie. Mayweather jasne viedol v okamihu zastavenia súboja u všetkých troch bodujúcich rozhodcov: 89:81, 89:82 a 87:83.

Zostrih najlepších úderov zo zápasu


"Conor bol ťažký protivník, lepší než som očakával, využíval rôzne uhly. Dali sme fanúšikom, čo chceli vidieť. Náš plán bol počkať si a spoznať oponenta. V MMA sa bojuje na 25 minút, potom sa unavil. Povedal som, že duel nebude na plný počet kôl, na hrane sa ocitla reputácia boxu. Ďakujem priaznivcom z Írska aj celého sveta, ktorí sa prišli pozrieť. Conor je neskutočný šampión," vyhlásil v ringu Mayweather. Prekonal maximum už nebohého krajana Rockyho Marciana v počte triumfov bez neúspechu. Pred časovým limitom ukončil súboj po 27. raz, premiérovo od septembra 2011.

"Už nie je taký rýchly ani silný, ale stále je pokojný a trpezlivý. Mohol som však ešte pokračovať," uviedol 29-ročný McGregor. Predzápasové nepriateľské vyjadrenia v záujme propagácie konfrontácie, ktorá motivovala oboch protagonistov vysokou komerčnou hodnotou, sa stali minulosťou a obaja si medzi štyrmi rohmi vyjadrili rešpekt.

Očakáva sa, že Mayweather zarobí po tomto stretnutí 100 miliónov USD a jeho náprotivok 75 miliónov.

LAS VEGAS/rd, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Conor McGregor

Dôležité udalosti