Šport

S. Williamsová: "Čepelová podala životný výkon a predviedla najlepší tenis, akého je schopná"

cepelseren.jpg

Američanka priznala, že pred zápasom o Slovenke nič nevedela.

Americká tenistka Serena Williamsová po šokujúcej prehre s Janou Čepelovou na turnaji WTA v Charlestone vyzdvihla výkon mladej Slovenky. Svetová i turnajová jednotka dohrávala so zabandážovaným ľavým stehnom, no po skončení zápasu nehľadala žiadne výhovorky a tvrdila, že zranenie neovplyvnilo jej vystúpenie.

"Čepelová dokázala vrátiť veľké množstvo loptičiek a nebezpečne zakontrovať. Priznám sa, že pred zápasom som o nej nevedela nič. Dnes to nebol môj deň. Pokiaľ ide o zranenie stehna, nemalo veľký vplyv na moju hru a ani prechod z hardu na antuku nebol príčinou prehry. Čepelová podala životný výkon a predviedla zrejme najlepší tenis, akého je schopná. Tvrdo bojovala o každú loptičku, klobúk dolu pred jej výkonom," povedala mladšia zo sestier Williamsových pre oficiálnu stránku WTA.

https://www.youtube.com/watch?v=TnihNlhzaew


Američanka si plánuje dať niekoľkotýždňovú pauzu

"Som mŕtva. Potrebujem ísť na dovolenku, aspoň na nejaký čas vypnúť od tenisu a dobiť batérie. Prvé tri mesiace v novej sezóne boli veľmi náročné. Pauza mi určite prospeje pred zvyškom antukovej sezóny a sériu veľkých turnajov, ktorá vyvrcholí grandslamovým Roland Garros," dodala Serena Williamsová.

Čepelová ukončila jej 15-zápasovú víťaznú sériu v Charlestone a stala sa po Kataríne Studeníkovej, Daniele Hantuchovej a Dominike Cibulkovej štvrtou Slovenkou, ktorá zdolala aktuálnu svetovú jednotku.

CHARLESTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.