Šport

Vondrka naložil Slovanu: Pán Krejčí by sa mal pozrieť do zrkadla!

PXXq.michal_vondrka_pavel_valentenko_a_alexander_kulakov.jpg

"Očakával som, že sa k situácii postaví ako chlap, žiaľ, opäť som sa sklamal."

Český hokejista Michal Vondrka prestal veriť generálnemu manažérovi Slovana Bratislava Marošovi Krajčimu. V klube pravidelne meškali výplaty, informácie zo šatne hovoria o chýbajúcich peniazoch od novembra, klub zareagoval tvrdením o 25-dňovom sklze.

"Generálnemu manažérovi Marošovi Krajčimu som v tú chvíľu definitívne prestal veriť," zareagoval pre denník Šport na vyhlásenie klubu Michal Vondrka a pokračoval: "Zoči-voči nám nasľuboval hory-doly, no takmer nič z toho nesplnil. Tak ako my aj on dobre vie, aká je pravda. To vyhlásenie bolo prejavom zbabelosti funkcionárov Slovana. Pán Krajči by sa mal pozrieť do zrkadla. Očakával som, že sa k vzniknutej situácii postaví ako chlap, žiaľ, opäť som sa sklamal. Každý problém sa dá riešiť, ak je ochota a ak si obe strany dôverujú. Ja som však dôveru voči nemu už stratil."

Vondrkovi v Slovane vypršala zmluva a momentálne čaká, ako sa vyvinie jeho hokejová budúcnosť. V slovenskej metropole sa mu páčilo a v klube by rád pokračoval. Od Slovana však nedostal ponuku na predĺženie spolupráce a začal zvažovať aj iné, lukratívnejšie. Podľa jeho slov však peniaze pri rozhodovaní nehrajú úlohu. Meškajúce výplaty však ovplyvňujú jeho názor.

"Každý z nás potrebuje na život peniaze. Áno, uvedomujeme si, že niektorí z nás nezarábajú málo. Avšak v mužstve sú aj mladí chlapci, ktorí až také veľké platy nemajú a ktorí pocítia, ak tri mesiace nedostanú ani euro. Spomeniem napríklad obrancu Patrika Lužu, ktorý čaká s partnerkou bábätko. Nenaplnené sľuby výrazne poznačili klímu v mužstve a mali naň negatívny dopad. Budem radšej pokračovať v klube, ktorý sa k hráčom správa seriózne a ktorý splní to, čo sľúbi. To, žiaľ, o súčasnom Slovane neplatí. Ak sa v ňom pomery zlepšia a ak bude o mňa záujem, rád zostanem. Ak ale bude fungovať tak ako v skončenej sezóne, tak určite nie," priznal pre Šport Michal Vondrka.

Zdroj: SITA

O meškajúcich financiách sa rozhodol prehovoriť až po skončení sezóny. Snaží sa hovoriť za všetkých v kabíne, už počas ročníka bol lídrom pri rokovaniach s generálnym manažérom o vyplatení dlhov, volal ho do kabíny.

"Ťahalo sa to celú sezónu, výplaty nám stále meškali dva, či dokonca až tri mesiace. Napriek tomu sme trénovali, hrali pre klub, pre fanúšikov a plnili si svoje povinnosti. My sme pre hokej robili maximum, no nedostávali sme za to všetko. Len funkcionárske sľuby, ktoré zostávali nesplnené. V prvom rade mi teraz ide o to, aby Maroš Krajči moje slová vnímal ako nový začiatok, aby upustil od neprofesionálnych ťahov a aby sa k hráčom začal správať tak, ako sa na generálneho manažéra patrí. Aby ich rešpektoval ako partnerov, bol voči nim slušný, vždy dodržal slovo a aby vzťahy medzi nami boli založené na vzájomnej úcte," doplnil pre denník Šport Michal Vondrka.

BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.