Nemecké noviny zverejnili falošný rozhovor so Schumacherom. Rodina legendy F1 chystá žalobu

Nemecké noviny zverejnili falošný rozhovor so Schumacherom. Rodina legendy F1 chystá žalobu
Falošný rozhovor so Schumacherom. Zdroj: Profimedia.sk

Rodina bývalého nemeckého pretekára motoristického seriálu F1 Michaela Schumachera plánuje podniknúť právne kroky proti nemeckému bulvárnemu časopisu Die Aktuelle, ktorý zverejnil falošný rozhovor so Schumacherom vytvorený umelou inteligenciou.

Hovorkyňa rodiny Sabine Kehmová vo štvrtok emailom potvrdila agentúre AP, že rodina plánuje právne kroky v súvislosti s falošným rozhovorom s umelou inteligenciou, ktorý publikoval nemecký časopis. Periodikum dal minulý víkend na titulnú stranu fotografiu päťdesiatštyriročného Schumachera spolu so slovami: „Michael Schumacher, prvý rozhovor".

Prečítajte si tiež:

Časopis tiež napísal, že to "znie klamlivo reálne", pričom údajné citáty pripisované Schumacherovi vygenerovala umelá inteligencia. Die Aktuelle je jedným z mnohých bulvárnych časopisov o nemeckých celebritách.

Bývalý sedemnásobný šampión F1 utrpel vážne zranenia ešte v decembri 2013, keď spadol počas lyžovania vo francúzskych Alpách a hlavou narazil do skaly. Odvtedy si rodina chráni svoje súkromie a Schumacher je v naďalej v opatere lekárov v rodinnom dome vo Švajčiarsku.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Krimi

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.