Chcel schudnúť, tak sa dal na MMA. Mladý Slovák si ide splniť sen

Chcel schudnúť, tak sa dal na MMA. Mladý Slovák si ide splniť sen
Alex Gažík. Zdroj: TVNOVINY.sk

Zmiešané bojové umenia patria k najdynamickejšie sa rozvíjajúcim športom a čoraz väčšej popularite sa tešia aj u mladých. Jednou z nádejí slovenského MMA je Alex Gažík, ktorý od RFA dostal životnú šancu.

Predstaví sa na turnaji RFA 9 a ešte pred vypuknutím EUROGOLD pyramídy o 30-tisíc eur otvorí galavečer sobotňajším zápasom v Prievidzi proti Radomírovi Chovanovi.

Potreboval zhodiť

Motiváciu, prečo začať s bojovými umeniami, majú mnohí odlišnú. A Alex Gažík sa do MMA okamžite zamiloval.

„Vybral som si MMA, lebo som chcel schudnúť. Ale počas tohto procesu som sa doň zamiloval. Začal som chodiť na zápasy a pohltilo ma to. Je to najkrajší šport, aký existuje. Vyžaduje si veľmi silnú psychickú a fyzickú pripravenosť, taktiež ma uchvátila i jeho komplexnosť,“ hovorí bojovník, ktorý sa zvykne odreagovať podobne ako jeho rovesníci.

„Mimo bojových športov najradšej oddychujem s kamarátmi alebo priateľkou. Tiež rád hrám hry na počítači. Po náročných tréningoch si tak oddýchnem najlepšie,“ pridal.

Prečítajte si tiež:

Šanca ukázať sa pred celým národom

Organizácia RFA dáva šancu ukázať sa aj mladým talentom a tentokrát sa rozhodla odštartovať večer duelom pod amatérskymi pravidlami. V ňom si Gažík zmeria sily s Radomírom Chovanom, pred ktorým má Alexov tím rešpekt.

„Bude to veľmi zaujímavý zápas, obaja majú veľký potenciál i úspechy v mládežníckom MMA. Alex je vynikajúci v stoji, ale zlepšil sa aj na zemi, takže vie prekvapiť s kýmkoľvek,“ povedal o Gažíkovi jeho tréner Ján Kirschbaum.

V prípade víťazstva sa však 16-ročný Slovák do profi-kolotoča veľmi nehrnie. „Chcem zbierať skúsenosti na amatérskej scéne. Čas ukáže, kedy bude vhodná chvíľa,“ doplnil.

Nech teda duel dopadne akokoľvek, zostane na amatérskej scéne. „Moje ciele sú jasné, zápasiť čo najviac, obhájiť tituly a pridať ďalšie,“ vyhlásil 16-ročný zápasník, ktorý bude mať na RFA 9 skvelú príležitosť ukázať sa pred celým Českom i Slovenskom.

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MMA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.