V piatok štartuje hokejová Tipsport liga. Nový ročník prináša štyri veľké zmeny

Na snímke riaditeľ Tipsport ligy Richard Lintner počas tlačovej konferencie hokejovej Tipsport Ligy pred začiatkom novej sezóny.
Zdroj: TASR

Najväčším lákadlom je nový koncept All Star víkendu.

Nová sezóna 2017/2018 hokejovej Tipsport Ligy odštartuje v piatok s niekoľkými zaujímavými novinkami. Cieľ je vtiahnuť fanúšikov do hry a sprostredkovať im neopísateľné športové zážitky. Nový ročník prináša v rámci 25. výročia samostatného fungovania súťaže štyri novinky: Fantasy ligu, Vyšehradský pohár, nový koncept All Star víkendu a priame prenosy aj na stanici TV 213.

"Najväčším hitom sezóny bude Fantasy liga. Je to neuveriteľne populárny formát, som prekvapený, že s tým ešte nikto na Slovensku neprišiel. Fanúšik bude mať možnosť spoznať hráčov bližšie, čo zvyšuje aj atraktivitu prenosov," vyhlásil riaditeľ Pro-Hokeja Richard Lintner na stredajšej tlačovej konferencii v Bratislave a dodal: "Ja sa na to veľmi teším, sám sa do tejto akcie zapojím. Mám už svoj tím, takže som zvedavý, ako obstojím v porovnaní s ostatnými fanúšikmi, a či sa teda ukáže, že tomu rozumiem."

Zdroj: Facebook/ Tipsport Liga

V auguste odštartoval Vyšehradský pohár, kde medzi sebou súperia štyri slovenské a štyri maďarské mužstvá. O jeho víťazovi rozhodne januárové finále. "Tento turnaj vnímame ako platformu na zlepšenie medzinárodnej spolupráce slovenských klubov, výmeny skúseností a športovej konfrontácie," pokračoval Lintner. V záujme zatraktívnenia a transparentnosti sa mení systém videorozhodcu: "Po vzore NHL zavádzame tzv. coaches challenge. Tréner každého mužstva si môže vyžiadať preskúmanie spornej situácie pri góle. Ak sa ukáže ako neopodstatnené, stráca nárok na oddychový čas." Videorozhodca bude kontrolovať aj každý jeden gól, pričom jeho úlohou bude určiť strelca gólu a asistentov.

Ďalšia výrazná novinka je systém tradičného zápasu hviezd. Vo februári sa stretnú v Bratislave v rámci All Star víkendu výbery českej ligy, nadnárodnej EBEL a nemeckej DEL. Takáto spoločná akcia sa ešte nikdy v histórii v rámci hokeja neudiala. "Je to darček k 25. výročiu ligy. Už vlani som sa s mojím kolegom z Česka Josefom Řezníčkom zúčastnil na All Star víkende v Poprade a bol nadšený. Stretávam sa s riaditeľmi siedmich líg, môj nápad usporiadať tohtoročnú akciu v Bratislave sa stretol s očakávaním. Viac informácií prezradíme na tlačovke, ktorá bude onedlho," informoval riaditeľ Tipsport Ligy.

Viac hokeja sľubuje nový sezóna aj fanúšikom pri televíznych obrazovkách. Okrem tradičných televíznych prenosov na RTVS si budú môcť pozrieť zápasy aj na programe TV 213, ktorý bude vysielať vybraný zápas piatkového kola. V rámci jubilea 25. ročníka samostatnej domácej ligy si v TV prenosoch uctia aj legendy, ktoré na slovenských klziskách zanechali nezmazateľnú stopu.

V novom ročníku Tipsport Ligy budú zápasy rozhodovať dvaja hlavní arbitri. Riaditeľ súťaže pri tejto príležitosti prezradil ďalšiu novinku: "Máme dohodnutý výmenný program s EBEL ligou, takže rozhodcovia z nadnárodnej súťaže budú rozhodovať zápasy našej ligy a naši arbitri budú chodiť opačným smerom." Rovnako ako hokejovú reprezentáciu Slovenska bude aj najvyššiu súťaž podporovať nový partner, spoločnosť Kaufland. "Play off Tipsport Ligy sa odteraz bude volať Kaufland play off," uzavrel Lintner.

BRATISLAVA/TASR

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti