Šport

Schumacherov zdravotný stav sa zázračne zlepšil

Nemecký jazdec F1 Michael Schumacher sa lyžuje v lyžiarskom stredisku Madonna di Campiglio v talianskych Alpách. (archívna snímk
Nemecký jazdec F1 Michael Schumacher sa lyžuje v lyžiarskom stredisku Madonna di Campiglio v talianskych Alpách. (archívna snímka z 12. januára 2006) Zdroj: TASR

Informáciu potvrdila Nemcova manažérka.

Zdravotný stav sedemnásobného majstra sveta F1 Michaela Schumachera sa v posledných týždňoch zlepšuje. Nemcova manažérka Sabine Kehmová pre štvrtkové vydanie denníka Bild uviedla, že proces jeho prebúdzania z kómy ukazuje pozitívne náznaky.

"Môžem potvrdiť, že v poslednom čase jeho stav javí povzbudivé náznaky zlepšenia," povedala Kehmová pre Bild. Vo viacerých médiách sa objavili správy, že Schumachera by lekári mohli prepustiť do domáceho liečenia. Odborníci sa zhodujú, že práve domáce prostredie by mohlo pomôcť k menej problematickému prebúdzaniu z kómy. Kehmová tieto správy nepotvrdila.

Štyridsaťpäťročný Nemec je od decembrového pádu na lyžovačke v alpskom stredisku Meribel v kóme a lekári sa ho snažia pomaly prebúdzať z umelého spánku. Držiteľ viacerých rekordov v "efjednotke" narazil mimo zjazdovky do skaly a utrpel vážne zranenia hlavy.

BERLÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.