Top 10 najlepšie zarábajúcich športovcov sveta. Rebríček ovládli futbalisti

Top 10 najlepšie zarábajúcich športovcov sveta. Rebríček ovládli futbalisti
Lionel Messi a Cristiano Ronaldo počas zápasu PSG proti Rijád All-Stars Zdroj: Profimedia.sk

Magazín Forbes každoročne zostavuje rebríček najlepšie zarábajúcich športovcov planéty. Za ostatných 12 mesiacov najlepšia desiatka zarobila dokopy rekordných 1,11 miliardy amerických dolárov.

Na čele najnovšieho vydania rebríčka sa ocitol Cristiano Ronaldo. Portugalčan sa po majstrovstvách sveta stal hráčom saudskoarabského Al-Nassr, čím si platovo výrazne polepšil. 

Prečítajte si tiež:

Odvekí rivali

Ešte viac však Ronaldo zarobil mimo ihriska. Naprieč Facebookom, Instagramom a Twitterom má dokopy zhruba 850 miliónov fanúšikov, čím je lákadlom pre značky a sponzorov.

Forbes odhaduje, že Ronaldo za posledný rok zarobil 136 miliónov dolárov.

​Na druhom mieste skončil Ronaldov odveký rival Lionel Messi.

Aj kapitán Argentíny má za sebou množstvo lukratívnych sponzorov. Jeho zárobky sa vyšplhali na 130 miliónov dolárov, pričom polovicu zarobil na ihrisku a polovicu mimo neho.

Prečítajte si tiež:

​Aj na bronzovom stupienku skončil futbalista. Je ním Messiho spoluhráč z PSG Kyllian Mbappé. Francúz má najvyšší plat spomedzi všetkých futbalistov sveta. Za posledných 12 mesiacov zarobil 120 miliónov dolárov.

Jedným z najlepších biznismenov z radov športovcov je LeBron James. Basketbalový kráľ sa podľa magazínu Forbes  vlani v júni stal oficiálne miliardárom. Za posledný rok zarobil 119,5 milióna dolárov, vďaka čomu obsadil v rebríčku štvrté miesto.

Prečítajte si tiež:

Darí sa aj v ringu

Elitnú päťku uzatvára Canelo Álvarez. Mexickému boxerovi pristanú na účte desiatky miliónov zakaždým, keď vstúpi do ringu. Inak to nebolo ani v poslednom roku, keď Álvarez zarobil 110 miliónov dolárov. 

Na šiestom a siedmom mieste skončili golfisti Dustin Johnson (107 miliónov dolárov) a Phil Mickelson (106 miliónov dolárov).

Za nimi sa umiestnil basketbalista Stephen Curry (100,4 milióna dolárov).

Na deviatom mieste je legenda „bieleho športu“ Roger Federer (95,1 milióna dolárov) a najlepšiu desiatku uzatvára ďalšia hviezda NBA Kevin Durant (89,1 milióna dolárov).

Pozrite si zostrih z derby medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava v 7. kole skupiny o titul vo Fortuna lige:

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti