Vracia sa po takmer troch rokoch. Henry Cejudo sa opäť pokúsi uspieť v titulovom zápase v bantamovej váhe

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Už tento víkend sa uskutoční ďalšie významné podujatie najprestížnejšej svetovej MMA organizácie UFC. Dejiskom bude tentokrát New Jersey. Bojovať sa bude aj o opasok šampióna v bantamovej váhe.

Podujatie je na programe v noci zo soboty (6.5.) na nedeľu (7.5. 2023) a prostredníctvom videoplatformy Voyo, ktorá prinesie priamy prenos z turnaja, pri tom môžete byť aj vy. Najväčším ťahákom turnaja je súboj Aljamaina Sterlinga proti Henrymu Cejudovi.

Úradujúci šampión bantamovej váhy Sterling získal titul  v roku 2021 v dueli, v ktorom jeho súpera Petra Yana diskvalifikovali 31 sekúnd pred koncom štvrtého kola za nedovolený útok kolenom. Opasok neskôr obhájil v odvete proti Yanovi a potom aj v súboji proti T. J. Dillashawovi.

Sterling je komplexným bojovníkom a v profesionálnej kariére má doteraz bilanciu 22 výhier a tri prehry. V UFC pôsobí už 9 rokov. Bol takisto neohrozeným šampiónom organizácie Cage Fury Fighting Championship.

Prečítajte si tiež:

Návrat v titulovom zápase

Jeho súperom bude Henry Cejudo, ktorý sa vracia do UFC po takmer troch rokoch. Odchádzal z nej ako šampión bantamovej váhy a uvoľnený opasok získal práve Sterling. Tridsaťšesť ročný Američan ho teraz chce získať späť.

Cejudo má v doterajšej profesionálnej kariére bilanciu 16 výhier a len dve prehry. Skúsený Američan má na svojom konte viacero úspechov. Je aj olympijským víťazom v zápasení z Pekingu 2008. 

V zápase je však favoritom skôr Sterling. Nemal žiadnu dlhú pauzu, stále je vo vrcholovej príprave a momentálne má aj dobrú formu. V porovnaní so svojím protivníkom je vyšší a má väčší rozsah paží.

Súčasťou turnaja budú aj ďalšie zaujímavé zápasy. Podujatie môžete sledovať na Voyo v nedeľu 7.5.2023 od 4:00 hod.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MMA

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.