Šport

Graňák definitívne nepôjde na MS

Dominik Graňák
Zdroj: dynamo.ru

Dôvodom je operácia.

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek nemôže počítať pre majstrovstvá sveta v Bielorusku (9. - 25. mája) s obrancom Dominikom Graňákom. Zadák Dinama Moskva pre zdravotné problémy nepôjde ani na druhý vrcholný turnaj v sezóne. Stotridsaťdvanásobný reprezentant SR sa už definitívne vystrábil zo zranenia členka, pre ktoré vynechal zimné olympijské hry v Soči, ale najnovšie ho trápia problémy s ramenom.

"Dominik Graňák sa nezúčastní na majstrovstvách sveta. Musí ísť na operáciu," povedal pre športové spravodajstvo RTVS Góly - body - sekundy tréner Vladimír Vůjtek. Graňák dlhšie zvažoval zapojenie sa do prípravného reprezentačného kempu, po konzultáciách s lekárom národného tímu SR Vladimírom Luptákom zvolil operáciu.

Vicemajstrovi sveta z Helsínk 2012 sa po sezóne končí zmluva v Diname Moskva, ktoré ako dvojnásobný víťaz Gagarinovho pohára v tejto sezóne neuspelo v 1. kole play-off nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy s Lokomotivom Jaroslavľ. V Diname je od roku 2011. V tejto sezóne odohral za moskovský klub dokopy 40 zápasov, v ktorých strelil šesť gólov a pridal rovnaký počet asistencií. Tridsaťročný Graňák reprezentoval Slovensko na všetkých majstrovstvách sveta v rokoch 2004 až 2012.

 

BANSKÁ BYSTRICA/SITA
Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Dôležité udalosti