Šport

Schumacherov lekár konečne prehovoril. Skutočný stav pretekára F1

Michael Schumacher
Zdroj: SITA

Lekári tak prelomili niekoľkotýždňové mlčanie.

Po takmer 100 dňoch mlčania sa ľady okolo Michaela Schumachera konečne prelomili. Aj jeho samotný neurológ potvrdil, že šampión sa naozaj preberá z umelého spánku, čo je tá najlepšia správa od nehody. Nič lepšie si fanúšikovia tohto legendárneho pilota Formuly jeden nemohli želať.

Zdroj: SITA


Schumacher už nie je len živou mŕtvolou, ktorý by mal stráviť zvyšok života na nemocničnej posteli. "Ak to porovnáme s minulosťou, tak vidíme výrazný pokrok. Pacienta testujeme a na naše povely otvára a zatvára oči. A to v tejto chvíli znamená veľmi veľa," hovorí neurológ.

Lekári tak prelomili niekoľkotýždňové mlčanie a prehovorili o aktuálnom stave prominentného pacienta. "Jeho stav sa určite výrazne zlepšuje, ešte sme však zďaleka nevyhrali. Preberá sa, pozerá a potom zasa zaspí. Určite to je dobré," pokračuje.

Už aj fakt, že prehovoril jeho neurológ je dobrá správa. Doteraz celý lekársky tím okolo Schumachera mlčal. "Viete, videl som aj pacientov, ktorí sa prebrali z umelého spánku aj po dvoch rokoch. Oveľa viac času žili v tme, bez žiadnych náznakov zlepšovania."

Aj táto výpoveď dáva Schumacherovým fanúšikom nádej, že bývalý pretekár nemusí stráviť zvyšok života vo svojej supermodernej domácej klinike.

ŠVAJČIARSKO/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.