Pozrite si najzákernejší faul v Corgoň lige: Zlomenina a odtrhnuté väzy

Faul Ákosa Szarku  na Tomáša Kóňu.
Faul Ákosa Szarku na Tomáša Kóňu. Zdroj: SITA

Zákrok Ákosa Szarku na Tomáša Kóňu rozdúchal vášne medzi Senicou a DAC.

Predstavitelia FK Senica sú rozhodnutí zákrok Ákosa Szarku z DAC Dunajská Streda na Tomáša Kóňu, ktorý v zápase 25. kola futbalovej Corgoň ligy utrpel podľa diagnózy zlomeninu ihlice a má odtrhnuté väzy v členku, riešiť právnou cestou. Po tvrdom faule musel útočník hostí, ktorý v sobotňajšom remízovom stretnutí (3:3) strelil v prvom polčase dva góly, opustiť hraciu plochu pre červenú kartu.

Pozrite si búrlivú tlačovú besedu trénerov po stretnutí. Vo videu je aj spomínaný faul:

Zdroj: SITA

"Neviem povedať, či pôjdem pod skalpel alebo nie. Každopádne si na nejakú dobu od futbalu určite oddýchnem," povedal s úsmevom cez slzy rodák z Nitry, ktorý už niečo podobné vo svojej kariére zažil. "Je to presne sedem rokov, čo som mal zlomenú druhú nohu. Bol som vtedy v pražskej Sparte. Vtedy však šlo o komplikovanú dvojitú zlomeninu. Šli sme do toho s protihráčom narovnako. Bol to súboj o loptu, bohužiaľ, stalo sa," zaspomínal na nepríjemné chvíle Kóňa, ktorý vtedy vynechal približne rok.

Zákrok Szarku zo sobotňajšieho popoludnia bol však z inej kategórie. "Nechce sa mi k tomu nejako vyjadrovať. Szarku ani veľmi nepoznám, viem, že pred niekoľkými rokmi bol v Senici na skúške. Nikdy sme nemali spolu žiadny konflikt. Ani v sobotnom zápase, ani nikdy pred tým. Neviem, prečo to spravil. Ani ma po stretnutí nekontaktovali, aby sa mi ospravedlnil. Myslím si však, že by som mu to nedokázal odpustiť," uzavrel Tomáš Kóňa.

FK DAC sa ospravedlnil za brutálny zákrok Szarku na Kóňu

"Ospravedlňujeme sa hráčovi Senice Tomášovi Kóňovi za neprimeraný zákrok hráča FK DAC Ákosa Szarku počas sobotňajšieho duelu. Zároveň vyjadrujeme ľútosť nad zranením senického hráča a prajeme mu skoré uzdravenie a úprimne veríme v jeho rýchly návrat na trávnik. Napriek skutočnosti, že náš hráč podľa vlastných slov nešiel do súboja s úmyslom zraniť protihráča, zákroky tohto charakteru bez ohľadu na dobrý úmysel jednoznačne nepatria na ihrisko. Chceme hrať fair play a vyžadujeme to aj od našich hráčov a celého realizačného tímu," uvádza sa vo vyhlásení, ktoré poskytol agentúre SITA mediálny zástupca FK DAC 1904 Dunajská Streda Norbert Lazar.

SENICA/SITA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti