Šport

Myslíte si, že Pistorius je chladnokrvný vrah? Jeho výpoveď možno zmení váš názor

Oskar Pistorius
Zdroj: SITA

Pred prvým vystúpením na súde sa pozvracal.

V pondelok po desaťdňovej prestávke pokračoval súdny proces s paralympijským atlétom Oscarom Pistoriusom, ktorý je obvinený z úkladnej vraždy svojej priateľky Reevy Steenkampovej. Juhoafrický športovec sa matke a rodine zabitej expriateľky ospravedlnil počas svojej krátkej emotívnej obhajoby.

"Iba som sa snažil chrániť Reevu," povedal Pistorius so stiahnutým hrdlom. Dvadsaťsedemročný hendikepovaný atlét sa priznal, že od smrti svojej priateľky nemôže pokojne spať, pravidelne ho desia nočné mory a musí užívať antidepresíva.

Zdroj: SITA

Ako prvá vystúpila na pondelkovom súdnom pojednávaní odborníčka na patológiu Jannie Bothaová. Tá súdu popisovala, ako niekoľko strelných rán zasiahlo telo Steenkampovej. Pistorius jej slová počúval z lavice obžalovaných s hlavou v dlaniach. Súd mal 10-dňovú "prestávku" pre chorobu jednej z asistentiek sudkyne Thokozily Masipaovej.

Pistorius čeliaci obvineniu z úkladnej vraždy priateľky sa bráni tvrdením, že zastrelenie 29-ročnej bývalej modelky cez zatvorené dvere bolo nešťastným omylom. Údajne si myslel, že na toalete je schovaný nebezpečný votrelec. V prípade uznania viny mu hrozí trest od 25 rokov až doživotie.

PRETÓRIE/TASR,ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.