Šport

Olympiáda v Soči bola zisková

Olympiáda - nerozsvietil sa "kruh"
Zdroj: SITA

Pozrite sa, koľko zarobili najdrahšie olympijské hry v histórii.

Organizátori tohtoročných zimných olympijských hier a zimných paralympijských hier v Soči hlásia prevádzkový zisk 5 miliárd rubľov, čo je v prepočte 140 milión dolárov a 102 miliónov eur. Profit z hier v Soči prevyšuje o vyše 36 miliónov eur zisk z OH 2012 v Londýne.

Organizačný výbor priznal, že len z vládnych zdrojov a zo zobchodovaného tovaru a služieb vygeneroval zisk 1,5 - 2 mld. rubľov, čiže 31 - 41 miliónov eur. Ruská vláda vrazila do usporiadania týchto najdrahších ZOH a ZPH v histórii 13,6 mld. rubľov (278 mil. eur) a neskôr pridala ešte 1,6 mld. rubľov (33 mil. eur). Dvadsať percent príjmov z celkového zisku by sa malo v budúcnosti vložiť do rozvoja športu v Rusku.

"Hry boli komerčne úspešné. O tom niet pochýb. Prevádzkový zisk v regióne odhadujeme na 5 miliárd rubľov a použijeme ho na rozvoj masového športu v Rusku. Môžeme byť právom hrdí na to, čo sme dosiahli," povedal Dmitrij Černyšenko, šéf organizačného výboru ZOH

Černyšenko tiež informoval o tom, že populárna internetová doména pre ZOH 2014 (www.sochi2014.com) bude zadarmo poskytnutá mestu Soči na zvýšenie propagácie a záujmu o región. Ruský olympijský výbor zasa má právo používať ďalšie produkty duševného vlastníctva ZOH a ZPH 2014.

SOČI/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.