Staňa priznáva, že od jedného z našich lídrov čakal trochu viac. Má jasno v tom, kto je našou jednotkou

Rastislav Staňa.
Zdroj: TASR

Slovenská hokejová reprezentácia zvíťazila vo svojom záverečnom vystúpení na tohtoročnom svetovom šampionáte nad Nórskom 4:1 a stále je tak v hre o účasť vo štvrťfinále.

Zverencov kouča Craiga Ramsayho medzi najlepšiu osmičku turnaja katapultuje iba to, ak Lotyši vo večernom dueli so Švajčiarskom nezískajú ani bod.

Lepší výkon

​Slováci v utorňajšom zápase predviedli o čosi lepší výkon, než akým sa prezentovali v nedeľu proti Slovinsku.

S týmto názorom sa stotožňuje aj niekdajší reprezentant Rastislav Staňa.

„Hoci bol úvod z našej strany trochu opatrnejší, po prvom strelenom góle som videl, že z tímu ide energia, ktorá mi chýbala v predošlom dueli,“ uviedol Staňa pre TVNOVINY.sk.

Ten tiež vyzdvihol aj našu rýchlosť. „Vďaka tomu sme diktovali tempo zápasu. To nám dovolilo vytvárať si príležitosti a prakticky už v prvej tretine sme si zabezpečili víťazstvo.“

Naša reprezentácia rozhodla o osude duelu v úvodnej tretine, keď nasúkala súperovi tri góly.

„Niekto si môže povedať, že sme sa uspokojili s výsledkom, ale sme vo fáze turnaja, keď už je výrazne menej síl. Stále sme ukazovali najmä my svoju kvalitu. Náš výkon bol dostačujúci, vzhľadom na okolnosti a na to, čo sme potrebovali,“ vysvetlil Staňa.

Prečítajte si tiež:

Čakal viac

Vzápätí pochválil aj naše prvé dve útočné formácie.

„Vytvorili si viacero gólových šancí a bolo vidieť, že im to spolu klapalo. Očakávajú sa od nich góly. V tomto stretnutí sa k nim pridal Lantoši, ktorý si tiež vie vytvoriť šance a aj ich premieňať. Keď sa podarí, že zaberie viac útokov, tak určite strelíme viac ako jeden-dva góly,“ nazdáva sa.

Následne sme pri debate o ofenzíve zhodnotili doterajšie výkony našich lídrov.

„Hrivík hrá zatiaľ veľmi dobré zápasy, Pánik v ostatných dueloch vygradoval svoje výkony, Hudáček potvrdzuje, prečo ho vzali. Je kreatívny, vie si vytvárať šance, len ich zatiaľ nevie až tak často premieňať.“

Staňa však nespomenul Cehlárika. Priznáva, že od neho čakal trochu viac.

„Je jedným z našich najlepších útočníkov, a preto sa všeobecne od neho očakáva väčší prínos. Nemal až takú dobrú sezónu, čo možno ovplyvňuje jeho výkony. Nič to však nemení na tom, že mimo ľadu je určite pravým a skúseným lídrom.“

Jasná jednotka

Exbrankára sme sa, pochopiteľne, museli spýtať aj na jeho kolegov – Hlavaja so Škorvánkom.

„Väčšinu fanúšikov určite prekvapili, avšak my odborníci, ktorí ich poznáme dlhodobo, vieme o ich kvalitách. Vedeli sme, že by si mali počas turnaja vedieť udržať slušnú výkonnosť,“ zdôrazňuje.

Ak by však mal vyzdvihnúť jedného z nich, neváha ani sekundu.

„Po prvých dvoch dueloch som tvrdil, že Škorvánek bol pre mňa od začiatku jasnou jednotkou, vzhľadom na výkony v play off v drese Michaloviec. Nepochybujem o tom, že ak sa nám podarí prebojovať sa do štvrťfinále, bude chytať práve on.“

Aby sa to stalo realitou však je treba držať palce Švajčiarom.

„Aj keby nehrali na sto percent, som presvedčený, že musia Lotyšov zdolať. Na druhej strane, ťažko sa nastavuje na zápas tak, že ho idem len odohrať. Myslím si, že vždy pracovití Švajčiari budú chcieť tento duel vyhrať,“ uzavrel.

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti