Česi sa sťažujú na slovenského rozhodcu. Kanada ich však prestrieľala takmer trojnásobne

Radosť Kanaďanov po strelení gólu proti Česku
Radosť Kanaďanov po strelení gólu proti Česku. Zdroj: AP Photo/Roman Koksarov

Záver zápasu základnej skupiny MS medzi Kanadou a Českom poznačilo zaváhanie slovenského čiarového rozhodcu Šimona Syneka.

K spornej situácii došlo v poslednej minúte duelu za stavu 2:1 pre Kanadu. Pri avizovanom ofsajde Česka sa Jiří Černoch úmyselne dotkol puku, aby zastavil hru. Rozhodca si to však nevšimol, v hre sa pokračovalo a Kanada z protiútoku spečatila víťazstvo 3:1 gólom do prázdnej brány.

Sporný moment si môžete pozrieť vo videu v čase 2:11:

Českí hokejisti mali na slovenského arbitra po stretnutí ťažké srdce. „Rozhodcovia tam boli, neviem, na čo sa pozerali... Možno, že by sme mali ešte šancu dať gól, človek nikdy nevie,“ povedal útočník Radim Zohorna pre portál hokej.cz.

Supervízor už nám poslal správu, že pri tom ofsajde urobili chybu. Na tejto úrovni, keď urobíte také chyby... To by sa stávať nemalo,“ kritizoval aj fínsky tréner Čechov Kari Jalonen.

Prečítajte si tiež:

Jiří Černoch, ktorého sa situácia bezprostredne týkala, po zápase rýchlo vychladol. „Ja som hlavne videl, že čiarový je dva metre odo mňa, tak som sa toho dotkol, pretože som chcel zastaviť čas, aby sme mali ešte nejakú šancu. A on tvrdil, že to nevidel... V tom okamihu som bol strašne naštvaný, ale teraz som to už hodil za hlavu, pretože zápas je za nami. Aj tak sme prehrávali o gól,zhodnotil.

Aj napriek tomuto momentu niet pochýb, že javorové listy boli v zápase lepším tímom. Čechov prestrieľali v pomere 44:17. Kvalitu súpera napokon po stretnutí ocenili aj českí hokejisti. „Kanada dnes hrala výborne,“ uznal Černoch. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.