Šport

FIBA pozastavila členstvo Slovenskej basketbalovej asociácii

Basketbal

Pre dlhy.

Medzinárodná basketbalová federácia FIBA dočasne pozastavila členstvo Slovenskej basketbalovej asociácii (SBA) vo svojich štruktúrach. Ako TASR v utorok informoval generálny sekretár slovenskej asociácie Ľubomír Ryšavý, dôvodom sú neuhradené záväzky z rokov 2008 až 2012.

"Zo strany FIBA ide o štandardný postup pri vyrovnaní pohľadávok vo vzťahu k národným federáciám. Momentálne sa uskutočňujú rokovania s FIBA o vyrovnaní podlžností a o zrušení pozastavenia členstva," konštatoval Ryšavý.

Slovenský funkcionár sa na budúci týždeň v utorok sa chystá do sídla organizácie pri švajčiarskej Ženeve: "S cieľom rokovať o riešení situácie a o nastavení splátok, aby sa vyrovnali podlžnosti v prospech uvoľnenia tejto sankcie. Zatiaľ platí utorňajší termín, ale viac k tomu teraz nemám čo povedať."

Ryšavý však ďalej konštatoval, že postup FIBA je úplne v poriadku. Strešnému orgánu svetového basketbalu udreli do očí podlžnosti staršieho dáta. Po marcovom presune niektorých administratívnych kompetencií na "svet" robí FIBA cez svoje kontinentálne organizácie audity a vyzýva národné federácie na uhradenie dlhov.

"V prípade Slovenska ide aj o pôžičku SBA od FIBA Europe. Chcel by som však zdôrazniť, že problémy sa vzťahujú na spomínaný interval do roku 2012 a odvtedy fungujeme úplne štandardne a to sa týka aj platieb. Našou povinnosťou je teraz uhradiť dlhy najneskôr do konca mája, aby nám činnosť obnovili a aby naše reprezentantky mohli 8. júna nastúpiť na prvý zápas kvalifikácie majstrovstiev Európy. Ide o to, aby sme mohli štartovať na medzinárodných podujatiach, tie domáce bežia ďalej normálne," povedal Ryšavý.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti