Šport

Šatan sa už pripojil k reprezentácii

Šatan na zraze slovenskej hokejovej reprezentácie pred MS v Bielorusku.
Šatan na zraze slovenskej hokejovej reprezentácie pred MS v Bielorusku. Zdroj: TASR

Pripravuje sa na bieloruské MS.

Slovenská hokejová reprezentácia začala v utorok popoludní ďalšiu fázu prípravy na majstrovstvá sveta 2014 v Bielorusku. K tímu sa prvýkrát od vlaňajšieho šampionátu v Helsinkách pripojil aj útočník Miroslav Šatan. Slováci už tohtotýždňový blok využijú na prvé prípravné duely, v piatok a nedeľu ich v Bratislave preveria Rusi.

V porovnaní s minulotýždňovou časťou prípravy v Banskej Bystrici už v tíme nie je brankár Marek Šimko, ale okrem Šatana prišli ďalší gólman Ján Laco, obrancovia Peter Čerešňák, Vladimír Mihálik a útočníci Patrik Lušňák a Michel Miklík. Celkovo je momentálne v príprave 28 hráčov - traja brankári, deväť obrancov a šestnásť útočníkov.

Udalosťou začiatku prípravy je návrat Miroslava Šatana do mužstva. Skúsený hokejista si počas tejto sezóny ešte neobliekol reprezentačný dres a chýbal aj na zimných olympijských hrách v Soči. 

Zdroj: TASR

"Nebudeme sa už vracať k tomu, čo bolo. Pozerám sa do prítomnosti a budúcnosti. Od Mira očakávam, že ako skúsený hráč bude vodcom tímu. Ponúkli sme mu miesto v mužstve a jeho reakcia bola pozitívna. Som rád, že sa takto rozhodol," povedal reprezentačný tréner Vladimír Vůjtek. Šatan by mal nastúpiť už v závere týždňa v súbojoch proti Rusku. "Nemáme dohodu, koľko bude hrať. Sám chce nastúpiť na čo najviac zápasov," potvrdil Vladimír Vůjtek.

Slovenský tím má naplánovaných celkovo osem prípravných duelov. Začína so silným Ruskom, na lavičke ktorého bude mať premiéru tréner Olegs Znaroks. Rusi prídu do Bratislavy s hráčmi z KHL, z nadnárodnej súťaže im chýba len pár hviezd.

"Rusko nás zo súperov môže najviac preveriť a ukázať nám, či budeme konkurencieschopným mužstvom. Každý duel je pre nás dôležitý. Uvidíme, ako sa hráči adaptujú na medzinárodný hokej, keďže viacero hokejistov z kádra s ním nemá veľa skúseností," doplnil Vladimír Vůjtek, ktorý pozorne sleduje aj vývoj v zámorskej NHL a netrpezlivo čaká na správy z Caroliny o zdravotnom stave Andreja Sekeru.

Okrem dvoch meraní síl 11. a 13. apríla v Bratislave s Ruskom odohrajú Slováci aj ďalších osem prípravných duelov. O týždeň neskôr absolvujú dvojzápas vo Francúzsku, 24. a 26. apríla hostia v Košiciach a Poprade Fínsko a prípravné stretnutia uzavrú turnajom Slovakia Cup v Bratislave, na ktorom sa stretnú s Lotyšskom a Nórskom.

Nominácia hokejovej reprezentácie SR na ďalšiu fázu prípravy na MS

Brankári: Július Hudáček (HC ČSOB Pardubice/ČR), Jaroslav Janus (Slovan Bratislava/KHL), Ján Laco (Donbas Doneck, Ukr./KHL) 

Obrancovia: Ján Brejčák (Slovan Bratislava/KHL), Peter Čerešňák (Dukla Trenčín), Marek Ďaloga (HC ČSOB Pardubice/ČR), Vladimír Mihálik (Slovan Bratislava/KHL), Karol Sloboda, Richard Stehlík (obaja HC Vítkovice/ČR), Martin Štajnoch (Slovan Bratislava/KHL), Ivan Švarný (Medveščak Záhreb, Chor./KHL), Juraj Valach (Slavia Praha/ČR)

Útočníci: Martin Bakoš (Slovan Bratislava/KHL), Martin Bartek, Tomáš Bulík (obaja Bílí Tygři Liberec/ČR), Marcel Haščák (Dinamo Riga, Lot./KHL), Adam Lapšanský (HK Poprad), Mário Lunter (HC´05 Banská Bystrica), Patrik Lušňák (ŠHK 37 Piešťany), Michel Miklík, Juraj Mikúš (obaja Slovan Bratislava/KHL), Ladislav Nagy (Jokerit Helsinki/Fín.), Dávid Skokan (Slavia Praha/ČR), Miroslav Šatan (Slovan Bratislava/KHL), Rastislav Špirko (Spartak Moskva, Rus./KHL), Andrej Šťastný (Slovan Bratislava/KHL), Radoslav Tybor (HC ČSOB Pardubice/ČR), Peter Zuzin (HKM Zvolen). 

Realizačný tím: Otto Sýkora (generálny manažér), Vladimír Vůjtek (tréner), Peter Oremus (asistent trénera), Roman Švantner (kondičný tréner), František Okál (lekár), Michal Malina, Michal Nemček, Samuel Petráš, Michal Hrtús (maséri)

BRATISLAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.