Clijstersová pred exhibíciou s Hantuchovou: "Bála som sa jej kraťasov a longlajnov"

Bývalá belgická tenistka Kim Clijstersová, slovenská tenistka Daniela Hantuchová a bývalý slovenský tenista Dominik Hrbatý.
Zdroj: TASR

Bratislavská exhibícia odštartuje v stredu o 18.00 h duelom mužskej dvojhry medzi Haasom a Hrbatým, potom na kurt vstúpia Clijstersová s Hantuchovou.

Po prvý raz sa stretli takmer pred 20 rokmi na juniorskom turnaji v Bratislave a postupne sa z nich stali najlepšie kamarátky na okruhu WTA. Keď slovenská tenistka Daniela Hantuchová oslovila Kim Clijstersovú, aby sa 15. novembra zúčastnila na jej rozlúčke s kariérou, Belgičanka neváhala ani minútu.

"S Danielou sa poznáme od 14 rokov, veľa sme toho spolu prežili v juniorskom veku i na turnajoch WTA či grandslamoch. Keď spolu často cestujete, vytvoria sa medzi vami priateľské väzby, medzi mnou a Danielou bola taká chémia. Som rada, že sa budem môcť zúčastniť na jej rozlúčke a na stredajšiu bratislavskú exhibíciu sa veľmi teším," povedala Clijstersová pred 10. ročníkom exhibície Tennis Champions, na ktorej sa zúčastnia aj Nemec Tommy Haas a bývalý dlhoročný líder slovenského daviscupového tímu Dominik Hrbatý.

Zdroj: Facebook/ Tennis Champions

Clijstersová sa stala pre mnohé hráčky veľkou inšpiráciou. Po návrate na kurty po materskej prestávke sa dokázala vrátiť medzi absolútnu svetovú špičku a vyhrať tri grandslamové turnaje. Dvakrát triumfovala na US Open a raz na Australian Open. "Je náročné skĺbiť športovú kariéru s rodinnými povinnosťami, no dá sa to. Je potešiteľné, že čoraz viac hráčok sa po materskej prestávke rozhodne vrátiť k tenisu, či už Victoria Azarenková alebo Serena Williamsová," dodala bývalá svetová jednotka vo dvojhre i vo štvorhre.

V budúcnosti by si rada vyskúšala úlohu trénerky. "Nebránim sa tomu, zatiaľ trénujem vo svojej akadémii. Cestovať 25 týždňov v roku po turnajoch by bolo veľmi náročné." Na Hantuchovú to Clijstersová vždy vedela, prehrala s ňou iba jediný raz a aj to vinou skreču. "Vždy som sa obávala jej kraťasov a longlajnov, dokázala som sa však presadiť mojimi zbraňami. Veľmi dôležité bolo aj to, že som sa na kurte dobre pohybovala."

Hantuchová počíta s tým, že rozlúčka s domácim publikom bude veľmi emotívna. "V hľadisku budú moji blízki i tenisové osobnosti. Som veľmi rada, že sa budem môcť rozlúčiť so slovenskými fanúšikmi. Chcela som do Bratislavy prilákať niekoho, kto mal takú dlhú kariéru ako ja a koho dobre poznám. S Kim sme rovesníčky, často sme spolu trénovali, poznajú sa aj naše rodiny. Vždy som mala pocit, že robí všetko stokrát lepšie ako ja. Mám s ňou negatívnu zápasovú bilanciu, v stredu sa ju pokúsim vylepšiť, no bude to hlavne o zábave a emóciách." Po boku Hrbatého Hantuchová vyhrala Hopmanov pohár v austrálskom Perthe - neoficiálne MS miešaných družstiev.

Hrbatý obľuboval tímové súťaže a dokázal sa v nich vyhecovať k výborným výkonom. "Veľmi som chcel vyhrať Hopmanov pohár, získať diamantovú loptičku a napodobiť Miloša Mečířa s Kájom Kučerom. Každá tímová súťaž mala niečo do seba a priniesla množstvo krásnych zážitkov. Veľmi si cením aj triumf vo Svetovom pohári družstiev v nemeckom Düsseldorfe či postup do finále Davisovho pohára."

Bratislavská exhibícia odštartuje o 18.00 h duelom mužskej dvojhry medzi Haasom a Hrbatým, potom na kurt vstúpia Clijstersová s Hantuchovou. Šou vyvrcholí záverečným mixom, v ktorom nebude núdza o humorné prvky a viaceré prekvapenia. Súčasťou programu bude aj autogramiáda.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Tenis

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.