Šport

Mladí parkouristi z Prešova majú pre ľudí silný odkaz

Untitled-3.jpg

Ukážu vám, ako to vyzerá, keď niečo robíte s odhodlaním.

„Každý úspech začína v našej mysli, musíme si veriť a ísť si za cieľom, aj keby sme padli na zem každým pokusom," hovoria vo svojom videu mladí parkouristi z Prešova, ktorí si hovoria Boys of Courage alebo Odvážni chlapci.Parkour, respektíve Freerun je zdolávanie prekážok behom, skokom alebo lezením, preskakovanie múrov, zábradlí, pričom sa využívajú gymnastické a akrobatické prvky.

Chlapci a ich crew vznikla v roku 2006 a tak, ako hovoria vo videu, idú si za svojimi snami a pretvárajú ich do reality. V motivujúcom videu predvádzajú úžasné výkony. Vo videu Maroša Fabiana sa predstaví Lukáš Zummer, Vladimír Toth, Juraj Toth, Ivan Kočan a Daniel Marcin.

„Myšlienka sa zrodila v našich hlavách ešte minulý rok pred letom, kedy sme sa stretli s dvomi kameramanmi a predložili sme im náš nápad. Scenár sme rozvíjali počas našej pracovnej dovolenky v Chorvátsku, kde sme to vlastne všetko počas dvoch letných mesiacov premysleli," povedal pre prešovský Korzár Lukáš „Zummo" Zummer.


„Sme naň veľmi hrdí už teraz, pretože to pokladáme za čosi ako dielo pre nás po odmakaných ôsmich rokoch. Video je venovaním pre Prešov, pre freerun a pre vás všetkých zo srdca od B.O.C. Crew," dodal Lukáš pre Korzár.

Venujete sa aj vy parkouru alebo iným netradičným športom? Pošlite nám vaše výkony na adresu [email protected]


PREŠOV/al

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.