Šport

Pistorius: Zomrela mi v náručí. Držal som ju, kým neprišli záchranári

Oscar Pistorius na súde.
Oscar Pistorius na súde. Zdroj: SITA

Pred súdom vypovedá už tretí deň.

Oscar Pistorius držal priateľku v náručí, keď zomierala následkom smrteľných poranení, ktoré jej sám spôsobil, vypovedal v stredu juhoafrický atlét s amputovanými dolnými končatinami. Tretí deň 27-ročný olympionik a paralympionik na súde v Pretórii približuje, čo sa stalo v jeho dome v skorých ranných hodinách 14. februára minulého roku. Stále trvá na verzii, že si Reevu Steenkampovú pomýlil s votrelcom, keď cez zatvorené dvere toalety vypálil z deväťmimiletrovej pištole štyri guľky.

"Držal som ju, keď zomrela," povedal. Vraj sa jej snažil pomôcť, prstami na perách jej chcel uľahčiť dýchanie, dlaňou sa pokúšal zastaviť krvácanie na boku. Cítil sa bezmocne, preto ju chcel zaviezť do nemocnice, ale sused mu poradil, aby počkal na záchranku. Vzápätí dorazili aj policajti. 

Zdroj: SITA

"Požiadal som policajta, či by som si mohol umyť ruky, pretože z pachu krvi sa mi dvíhal žalúdok. Prišlo mi zle zakaždým, keď som sa pozrel na Reevu. Preto som radšej zostal v kuchyni. Sadol som si do komory oproti práčke," popísal Pistorius pokojným, ale prerušovaným hlasom. Vypočúvanie viedol obhajca Barry Roux, nasledovať bude krížový výsluch prokurátora Gerrieho Nela, ktorý tvrdí, že športovec konal úmyselne po hádke s priateľkou.

PRETÓRIA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.