Na Národnom futbalovom štadióne budú sedačky, z ktorých nevidno na ihrisko

Do steny sa vraj nakoniec nebude pozerať nikto.

Staviame štadión, ktorý sa nikdy úplne nezaplní. Naši diváci nás upozornili na kuriózne detaily výstavby Národného futbalového štadióna. Budú na ňom totiž aj sedačky, na ktoré si zrejme nikdy nikto nesadne - na ihrisko z nich totiž nie je vidieť.

Premiér Robert Fico pred mesiacom vyhlásil, že na štadióne bude 22 500 plnohodnotných sedadiel, a že každý divák bude vidieť na celú futbalovú plochu.

Podľa niektorých našich divákov si tieto slová premiéra projektanti zrejme veľmi pozorne nevypočuli. Upozornili nás na vyrastajúcu hlavnú tribúnu. Konkrétne na miesto tesne vedľa VIP lóží, ktoré si všimli už aj ľudia na Facebooku.

No a sedačky tam naozaj budú. Vyplýva to z vizualizácií aj samotného projektu. Do steny sa však vraj nakoniec nebude pozerať nikto.

Na tomto mieste síce budú osadené sedadlá, ale iba kvôli vizuálnemu efektu. Tieto miesta nie sú zarátane do komunikovanej kapacity 22 500 miest. Celková kapacita štadióna môže dosiahnuť dokonca až počet 22 900 sedadiel.

Podľa našich informácií sa na miesta vedľa VIP lóží ani nebudú predávať lístky a na sedadlá tak bude len sadať prach. Snáď to aspoň naozaj bude vyzerať dobre.BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Národný futbalový štadión

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.