Na Okolo slovenska sa predstaví aj Saganova Bora či Quick-Step Floors

Čierne pri Čadci.
Čierne pri Čadci. Zdroj: TASR

Predbežnými etapovými mestami sú Poprad, Štrba/Štrbské Pleso, Dubnica nad Váhom, Nitra a Galanta.

S takmer desaťmesačným predstihom informovali organizátori 62. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska (12. - 16. septembra 2018) o zaujímavých novinkách.

"Po rokovaniach s niektorými špičkovými svetovými tímami sme sa rozhodli vrátiť k tradičnému termínu týchto pretekov, ktorý je výhodný aj vzhľadom k nadchádzajúcim MS v cyklistike v Innsbrucku (22. - 30. septembra 2018, pozn. red.). Aj preto sa už dnes môžeme pochváliť, že máme potvrdenú účasť dvoch tímov World Tour. Je to Quick-Step Floors, za ktorý ešte nedávno pretekali bratia Velitsovci, a nemecký tím Bora Hansgrohe, ktorého dres obliekajú bratia Juraj a Peter Saganovci, Michael Kolář a Erik Baška," informoval na štvrtkovej tlačovej konferencii v Bratislave generálny riaditeľ Okolo Slovenska a prezident Slovenského zväzy cyklistiky Peter Privara.

"Bora Hansgrohe dokonca poslal aj menovitú širšiu nomináciu, v ktorej sú Juraj Sagan a Michael Kolář. O prípadnej účasti Petra Sagana sa rozhodne až v apríli po skončení série jarných klasických pretekov," dodal športový riaditeľ pretekov Ľudovít Lučanič. Pri nedávnej návšteve Slovenska prisľúbil účasť aj exmajster sveta Philippe Gilbert (Quick-Step Floors). Je možné, že okrem spomínaných dvoch tímov World Tour budú štartovať aj ďalšie. "V hre je ešte sedem tímov, ktoré našu pozvánku zatiaľ neodriekli - Bahrain Merida, LottoNL-Jumbo, Dimension Data, Movistar, Kaťuša, Trek Segafredo a Astana," uviedol Lučanič.

"Ak by sme mali na štarte štyri tímy World Tour, budem s tým spokojný," vyjadril sa Privara.
Na štarte by malo byť 20 - 22 sedemčlenných tímov, čiže pelotón by mohol byť 140 - 154-členný. Budú ho tvoriť aj profesionálne kontinentálne tímy, európske kontinentálne tímy, reprezentácia Slovenska a Dukla Banská Bystrica. V poľskom tíme CCC Sprandi Polkowice by mal štartovať aj obhajca prvenstva Slovinec Jan Tratnik. Prihlásené sú aj taliansky Bardiani-CSF, francúzsky Cofidis či ruský Gazprom - RusVelo.

Podľa cenníka Medzinárodnej cyklistickej únie organizátori Okolo Slovenska sú povinní vyplatiť štartovné 5000 eur tímom World Tour a po 2000 eur profesionálnym kontinentálnym tímom. Predbežnými etapovými mestami sú Poprad, Štrba/Štrbské Pleso, Dubnica nad Váhom, Nitra a Galanta.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti