Rok 2018 bude na šport bohatý. Slováci sa môžu tešiť na tieto atraktívne udalosti

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP

Najväčšou udalosťou roka sú nepochybne OH v Pjongčangu.

Tak, ako v každom kalendárnom roku, aj v tom prichádzajúcom sa môžeme tešiť na viacero prestížnych jednodňových či dlhodobejších športových udalostí, ktoré sa na Slovensku tešia veľkej obľube alebo ide o jeden z najpopulárnejších športov na našej scéne.

Začíname juniorskými majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji. Šampionát sa už tradične koná na prelome rokov a ako po minulé roky, aj tento raz na ňom uvidíme zverencov trénera Ernesta Bokroša, ktorí sa v konkurencii Kanady, USA, Fínska a Dánska pokúsia o postup do štvrťfinále.

Tenisovú sezónu topturnajov otvorí v poradí už 106. ročník Australian Open, kde, pevne veríme, od polovice do konca januára ukáže pekné výsledky aj slovenskí zástupcovia.

Vrcholom kalendárneho roka akiste budú zimné olympijské hry v juhokórejskom Pjongčangu, kde sa predstavia aj naši olympionici. Hry potrvajú od 9. do 25. februára.

Ďalšou sledovanou udalosťou pre hokejovú časť národa bude svetový šampionát, ktorý sa v rozpätí 4.-20. mája uskutoční v Dánsku. Výber vedený kanadským trénerom Craigom Ramsaymom postupne preveria Česi, Švajčiari, Rakúšania, Francúzi, Švédi, Rusi a Bielorusi.

Ani nie týždeň po skončení MS naladia športoví priaznivci na futbalovú nôtu, keďže 26. mája sa na Olympijskom štadióne v ukrajinskom Kyjeve uskutoční finále v poradí 63. ročníka Ligy majstrov.

Už len o deň na to začne druhý vrchol tenisovej sezóny, najlepší si zmerajú sily na Roland Garros vo Francúzsku. Turnaj potrvá do 10. júna.

Futbalové hody prídu už o štyri dni neskôr, keď v Rusku vypuknú majstrovstvá sveta, žiaľ, bez slovenskej účasti. Z dovedna 32 tímov vzíde 15. júla víťazný tím.

Pre tento turnaj sa organizátori najslávnejších cyklistických pretekov rozhodli posunúť začiatok Tour de France o týždeň neskôr na 7. júla. Už 105. edícia potrvá do 29. júla a svoje meno akiste bude chcieť očistiť fenomenálny Peter Sagan, ktorého minulý rok po incidente s Markom Cavendishom diskvalifikovali. Žilinský rodák tak nenadviazal na predošlých päť ročníkov, v ktorých získal prestížne zelené tričko v šprintérskej súťaži.

Začiatok tenisového leta patrí najstaršiemu grandslamu na svete. Britský Wimbledon je jedinečný tým, že ako jediný sa stále hrá na živom povrchu. Turnaj potrvá od druhého do 15. júla.

Na prelome augusta a septembra príde štvrtý a posledný grandslam roka, v tomto prípade sa tenisová smotánka stretne v zámorí na US Open.

Na veľkú podporu sa zrejme môže tešiť Peter Sagan na konci septembra, keďže do rakúskeho Innsbrucku to nie je až tak ďaleko. Jeden z najlepších cyklistov sveta si bude chcieť pripísať už štvrtý triumf v rade na svetovom šampionáte v cestnej cyklistike a nadviazať na svetové prvenstvá z USA, Kataru a Nórska.

Popri týchto udalostiach netreba zabúdať na dlhodobejšie udalostiako alpské lyžovanie, seriál Veľkých cien F1, play-off NHL, ale aj našej hokejovej súťaže, či futbalová Fortuna liga a popredné európske súťaže.

BRATISLAVA/Robert Ďurkáč

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Šport

Dôležité udalosti