Šport

Ešte včera mal brankár Atlética proti Chelsea stopku, dnes je všetko inak

Thibaut Courtois
Zdroj: SITA

Madridský a londýnsky klub sa stretnú v semifinále Ligy majstrov.

Belgický futbalový brankár Atlética Madrid Thibaut Courtois dostal povolenie nastúpiť v semifinále Ligy majstrov 2013/2014 proti svojmu materskému klubu FC Chelsea. Európska futbalová únia (UEFA) následne vyslala varovanie zástupcom "The Blues", že ich požiadavka na uhradenie poplatkov za účasť 21-ročného gólmana v predmetnom dvojzápase bola proti pravidlám. UEFA stihla spor vyriešiť ešte pred piatkovým žrebom v Nyone.

Zdroj: SITA

"Integrita športového súťaženia je základným princípom UEFA. Liga majstrov a disciplinárne pravidlá UEFA obsahujú jasné ustanovenia, ktoré striktne zakazujú klubu ovplyvňovať účasť hráčov iných klubov v zápasoch. Z toho vyplýva, že akékoľvek súkromné dohody medzi predmetnými klubmi, ktoré môžu fungovať ako nástroj, koho a kedy môže daný klub postaviť do duelu sú neplatné, ak sa týkajú zápasov UEFA. Akýkoľvek pokus o obídenie budeme považovať za porušenie pravidiel UEFA a vyvodíme z toho dôsledky," uvádza sa v oficiálnom stanovisku strešného orgánu európskeho futbalu.

Kmeňový brankár Chelsea Courtois je na hosťovaní v madridskom tíme už tretiu sezónu a po postupe Atlética do semifinále LM sa prezident klubu Enrique Cerezo vyjadril, že v prípade prisúdenia Chelsea by nemal dostatok financií na úhradu požiadavky Angličanov. Tí údajne pýtali od španielskeho klubu 5 miliónov libier za umožnenie štartu Belgičana v konfrontácii proti tímu zo Stamford Bridge.

Courtois, ktorý bude reprezentovať rodnú krajinu na majstrovstvách sveta v Brazílii, sa ešte nepredstavil v drese Chelsea a v Londýne ho považujú za nástupcu Petra Čecha. V druhom semifinále LM sa proti sebe postavia Real Madrid a obhajca trofeje Bayern Mníchov. Informácie pochádzajú zo stránky dailymail.co.uk.

NYON/SITA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti