VIDEO: Tréning budúcnosti? Hráči Liberca testujú takúto virtuálnu realitu

Program vie nasimulovať i zložitejšie herné situácie.

Predstavte si, že sa postavíte pred veľkú obrazovku, nasadíte na hlavu špeciálne okuliare a máte pocit, že sa nachádzate na ľade.

Nejako podobne sa musel cítiť Michal Bulíř z Liberca. Klub zo severu Česka testuje unikátne tréningy vo virtuálnej realite. Cieľom je umožniť mladým hráčom precvičovať zvolenú hernú činnosť omnoho častejšie ako pri bežnom tréningu na ľade. „Som celkom prekvapený, ako to funguje," pochvaľoval si Bulíř.

"Hovorí sa, že niektoré situácie je potrebné zopakovať desaťtisíckrát a až potom ich človek relatívne začne vnímať. Ak sú však deti na ľade len dva alebo trikrát do týždňa, je tých opakovaní pomerne málo," hovorí o výhodách takéhoto tréningu Tomáš Perič z Karlovej univerzity, ktorá sa na vývoji tohto programu podieľa.

Program vie nasimulovať i zložitejšie herné situácie, ktoré je náročné pri klasickom tréningu nasimulovať. "Dieťa ich na ľade zažije možno len raz za mesiac a tu sa s nimi môže popasovať trebárs aj dvadsaťkrát za hodinu, to je zásadné," doplnil Perič.

Zdroj: Facebook/Bílí Tygři Liberec

LIBEREC/Robert Ďurkáč

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.