Šport

FIBA odobrala Slovensku majstrovstvá sveta, môžu za to dlhy

Basketbal

Organizovať ich bude Česko.

Tohtoročné majstrovstvá sveta basketbalistiek do 17 rokov sa napokon uskutočnia v Česku. Pôvodným dejiskom bola Bratislava, no Medzinárodná basketbalová federácia FIBA dočasne pozastavila slovenskej asociácii členstvo v jej štruktúrach a SBA tak prišla o právo organizovať šampionát. FIBA informovala o zmene dejiska v sobotu na svojej oficiálnej stránke. Ako však ďalej uvádza, termín (28. jún - 6. júl) ostáva nezmenený. V platnosti ostane aj žreb z 26. februára.

Slovenské reprezentantky aj naďalej figurujú v 16-člennom zozname účastníkov MS, no štartovať budú môcť iba v prípade, že SBA urovná svoje záväzky. Svetový šampionát by sa mal uskutočniť v dvoch českých mestách - Klatovy a Plzeň. 

FIBA suspendovala SBA pre neuhradené záväzky z rokov 2008 až 2012. Po marcovom presune niektorých administratívnych kompetencií na "svet" robí FIBA cez svoje kontinentálne organizácie audity a vyzýva národné federácie na uhradenie dlhov.

Generálny sekretár SBA Ľubomír Ryšavý bude v utorok v sídle organizácie pri švajčiarskej Ženeve rokovať o riešení situácie a o nastavení splátok, aby sa vyrovnali podlžnosti v prospech uvoľnenia tejto sankcie. SBA totiž musí splatiť dlhy do konca mája. V opačnom prípade nebudú môcť slovenské reprezentácie a kluby štartovať na medzinárodných podujatiach.

ŽENEVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.