Bayern Mníchov hlási posilu na pozíciu hrotového útočníka

V bavorskom klube už v minulosti pôsobil.

Novou posilou Bayernu Mníchov sa stal útočník Sandro Wagner, ktorého úradujúci nemecký futbalový majster získal od bundesligového rivala 1899 Hoffenheim.

Tridsaťročný zakončovateľ podpísal s predstaviteľmi bavorského klubu zmluvu do júna 2020. Odstupné sa podľa médií pohybuje na úrovni 12 miliónov eur.

Bayern oznámil angažovanie nemeckého reprezentanta vo štvrtok na svojej oficiálnej internetovej stránke. Wagner by mal byť alternatívou za Roberta Lewandowského, okrem neho nemal mníchovský tím v kádri žiadneho ďalšieho typického hrotového útočníka.

Navyše Lewandowski už verejne vyjadril svoju túžbu odísť z klubu, takže Wagner je vhodný typ na zaplátanie diery v útoku, pokiaľ by poľský kanonier zrealizoval svoj odchod.
Vedenie Bayernu avizovalo záujem o Wagnera už niekoľko týždňov.

Rodák z Mníchova sa vracia na dobre známe miesto, za Bayern hral už 11 rokov v mládežníckych časoch, navyše jeho rodina žije v blízkosti bavorskej metropoly. Wagner v uplynulom období vygradoval svoju formu a stal sa pevnou súčasťou nemeckého reprezentačného kádra. V národnom tíme si pripísal sedem štartov a päť gólov.

Do prípravy Bayernu sa zapojí počas tréningového kempu v Katare (2.-7. januára). "Sme presvedčení, že Sandro Wagner vďaja svojej extratriede a skúsenostiam ešte zvýši kvalitu nášho mužstva," povedal športový riaditeľ Bayernu Hasan Salihamidžič.

Wagner okrem Bayernu (do 2008) a Hoffenheimu (2016-2017) hral v minulosti aj za Duisburg, Werder Brémy, Kaiserslautern, Herthu Berlín a Darmstadt. V drese Hoffenheimu nastrieľal za uplynulého poldruha roka 18 gólov v 50 súťažných stretnutiach.

"Som nadšený. Bola to pre mňa dlhá cesta, na konci ktorej sa vraciam domov, do môjho klubu. Som veľmi šťastný, že sme dospeli k dohode. Bayern je najlepší klub v Nemecku, takže keď som od neho dostal ponuku, dlho som nad ňou nerozmýšľal," citovala Wagnera agentúra DPA.

MNÍCHOV/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti