Sú zúfalí, kriticky hovorí o novej posile Liverpoolu legendárny Alan Shearer

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP

Holandský bek sa stane najdrahším obrancom histórie.

Bývalý anglický futbalový reprezentant Alan Shearer skritizoval výšku prestupovej sumy, ktorú zaplatí FC Liverpool konkurenčnému FC Southampton za Virgila van Dijka.

Dvadsaťšesťročný Holanďan sa stane v januári najdrahším obrancom v histórii, čiastka za jeho prestup môže narásť až na 75 miliónov britských libier.


Zdroj: Facebook/Liverpool FC

"Nie je toľko hoden. Je jasné, že Liverpool ho zúfalo potreboval. Southampton si mohol nahodiť cenu, akú chcel," povedal Shearer pre BBC Sport. "Ako sme v tejto sezóne mohli už niekoľkokrát vidieť, Liverpool nutne potrebuje pomoc v strede obrany. Virgil je kvalitný stopér, ale za 75 miliónov? Nie, takú nemá cenu, v žiadnom prípade. Keď sa Liverpool pokúsi získať brankára, ktorého takisto zúfalo potrebuje, príde k podobnej situácii," predpovedá bývalý útočník Southamptonu. Shearer okrem toho obliekal aj dresy Blackburnu Rovers a Newcastlu United.

Zdroj: TASR/AP

"The Reds" sa snažili získať van Dijka dlhší čas, no dohodu so Southamptonom sa im podarilo spečatiť až v závere roka. Reprezentant "oranjes" sa presťahuje na Anfield Road v januárovom prestupovom období. V tíme "svätcov" pôsobil od 1. septembra 2015.

LIVERPOOL/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.