Mike Tyson rozbieha nový biznis. Jeho ranč bude oázou pre užívateľov marihuany

Mike Tyson sa hrá s kladivkom predsedu rumunskej poslaneckej snemovne pri návšteve rumunského parlamentu v Bukurešti.
Zdroj: TASR/AP

V Kalifornii spustili od 1. januára legálny predaj marihuany.

Bývalý majster sveta v boxe Mike Tyson prichádza na kalifornský trh s novým obchodným zámerom: pestovaním a predajom marihuany. Informovala o tom v stredu agentúra AP.

V nadväznosti na tohtotýždňovú legalizáciu predaja marihuany v Kalifornii sa Tyson a jeho obchodní spoločníci rozhodli vybudovať rozsiahlu kanabisovú farmu. Tá sa bude nachádzať v odľahlom mestečku California City, ležiacom v Mohavskej púšti približne 177 kilometrov severne od Los Angeles.

Tysonov obchodný partner Robert Hickman povedal pre webstránku theblast.com, že 40 akrov pôdy transformujú na pestovanie konope. Dodal, že tzv. Tysonov ranč bude "oázou" a nebude v ňom chýbať ani školenie pre pestovateľov marihuany, vlastný amfiteáter, luxusná kempingová oblasť a chatky.

Starostka mestečka Jennifer Woodová poďakovala bývalému boxerovi za jeho podporu pre miestnu samosprávu a uviedla, že ranč bude poskytovať marihuanu klientom na zdravotné účely a zároveň vytvorí pracovné miesta pre miestnych obyvateľov. Mike Tyson o sebe vyhlasuje, že je dlhodobým podporovateľom užívania marihuany na zdravotné účely.

CALIFORNIA CITY/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Marihuana

Dôležité udalosti