Šport

Tak predsa! Slovensko bude mať zástupcu v hokejovej Lige majstrov

Peter Ordzovenský (vľavo) a brankár Robert Kristan (vpravo), obaja z HK Nitra, a Tomáš Marcinko z HC Košice (v strede) počas 3.
Peter Ordzovenský (vľavo) a brankár Robert Kristan (vpravo), obaja z HK Nitra, a Tomáš Marcinko z HC Košice (v strede) počas 3. zápasu finále slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - HC Košice. Zdroj: SITA

V prvom ročník sa bude hrať aj o zaujímavé finančné odmeny.

Slovenský klubový hokej bude mať zastúpenie v premiérovom ročníku Ligy majstrov. Podľa švédskej televízie SVT dostanú voľnú kartu do súťaže nový slovenský a nórsky šampión.

Rozhodlo o tom vedenie súťaže, ktoré však ešte túto správu oficiálne nepotvrdilo. V novej hokejovej Lige majstrov (CHL) bude hrať v jej premiérovej sezóne celkovo 40 klubov, 38 bude zo šiestich zakladajúcich líg - najvyšších súťaží zo Švédska, Fínska, Česka, Švajčiarska, Nemecka a Rakúska.

Zostávajúce dva tímy budú z Nórska a Slovenska, tieto krajiny majú najvyššie hodnotené súťaže.

"Bolo pre nás dôležité zohľadniť športovú stránku. Za Nórskom a Slovenskom nasledovali ligy v Taliansku a Dánsku," vyhlásil pre SVT Sport šéf Ligy majstrov Anders Ternbom.

Na Slovensku vzíde účastník Ligy majstrov z finálovej série medzi Košicami a Nitrou, v Nórsku hrajú o titul Valerenga Oslo a Stavanger. V prvom ročníku Ligy majstrov sa bude hrať o 1,5 milióna eur. Za účasť dostanú kluby celkovo 875-tisíc eur, víťaz získa 160-tisíc eur. Žreb premiérového ročníka sa uskutoční 21. mája v Minsku počas majstrovstiev sveta. V súťaži sa predstaví 40 klubov rozdelených do 10 základných skupín.

Informácie švédskej televízie SVT priniesol denník Aftonbladet.

ŠTOKHOLM/SITA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti