Naplní sa sľubná prognóza? Na OH v Pjongčangu by sme mali získať tento počet medailí

Česká rekordérka Milena Šatavová.
Zdroj: TASR/AP

Veľkú nádej akiste budeme vkladať do Nasti Kuzminovej.

Spoločnosť Gracenote, ktorá sa okrem iného venuje spracovaniu športových dát a tvorbe predpovedí, prišla s olympijskou prognózou , potešujúcou pre slovenských priaznivcov.

Podľa štúdií odborníkov z tejto spoločnosti by mal slovenský šport na OH v Pjongčangu vyrovnať svoje doterajšie maximum spred ôsmich rokov z Vancoveru a z Južnej Kórei by sa tak naša výprava mala vrátiť s tromi cennými kovmi.

Vďaka jednej striebornej a dvom bronzovým medailám sa umiestnime na 23. priečke v celosvetovom meradle. 

Pre zaujímavosť, najlepšie by si mala počínať nemecká výprava, ktorej odborníci predpovedajú dovedna 40 medailí (14-12-14), nasleduje Nórsko (37 kovov) a USA s 29 kovmi.

Zdroj: Twitter/Gracenote Live

Z našich susedných krajín je najvyššie Rakúsko, ktoré sa vďaka bilancii 6-2-7 umiestnilo na ôsmej pozícii. O tri miesta nižšie je Česko, ktorého športovci by mali vybojovať štyri najcennejšie kovy.

Našim najväčším želiezkom v ohni by mala byť biatlonistka Anastazia Kuzminová, ktorá je líderkou tohtoročného Svetového pohára. Nasťa už kov z olympiády má, okrem zlata v Soči 2014 získala vo Vancouveri okrem zlata aj striebro.

Vôbec prvú medailu pre samostatnú Slovenskú republiku vybojoval v Turíne 2006 snoubordista Radoslav Židek, vtedy získal striebro.

Vancouver zostane pre slovenský šport pamätným okrem Kuzminovej aj senzačným bronzom jej mužského kolegu Pavla Hurajta.

Či sa táto pozitívna predpoveď naplní, uvidíme na konci februára.

BRATISLAVA/Robert Ďurkáč

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme ZOH 2018

Dôležité udalosti