VIDEO: Triumf PSG zatienil bizarný verdikt. Ješitný rozhodca sa takto pomstil hráčovi

Slovák Štefan Svitko na motocykli KTM sa pripravuje na reštart nedeľňajšej 8. etapy 40. ročníka Rely Dakar v Tupize 14. januára
Zdroj: Profimedia.sk

Francúzska futbalová federácia rozhodcu suspendovala.

Výhru lídra Ligue 1 Paríža Saint Germain nad FC Nantes zatienil nevídaný incident z úplného záveru zápasu. Hlavnú úlohu v ňom zohral rozhodca Tony Chapron, ktorý kontroverzne vylúčil obrancu Nantes Diega Carlosa.

Hráč, ktorý dohrával stretnutie s jednou žltou kartou totiž nechtiac zakopol o nohu rozhodcu, ktorý následne spadol na trávnik. Najzvláštnejšie na celom incidente bolo, že rozhodca to bral ako zámerný útok a oplatil Carlosovi jeho očividne nechcený zákrok kopancom.

To však nestačilo, a prekvapený hráč videl druhú žltú a vzápätí aj červenú kartu. O tri minúty neskôr prišiel záverečný hvizd. PSG sa radovalo z tesnej výhry 1:0.

https://www.youtube.com/watch?v=4Tb9-aCzZWM

 

Moment si nevedeli vysvetliť ani jeho priami aktéri. "Toto je nepodarený žart. Úprimne, na tomto sa bude smiať celá Európa," citovala agentúra DPA prezidenta domáceho Nantes Waldemara Kitu.

"V prvom momente som to nedokázal pochopiť. Keď som to videl, myslel som si, že je to nadprirodzený úkaz. Videli sme rozhodcu, ktorý kopol Diega zozadu a ukázal mu červenú kartu. Človek by si mohol myslieť, že nosí dres Paríža. Bolo to absurdné. Ak by sme to spravili my, od disciplinárnej komisie by sme dostali dištanc na desať zápasov," povedal pre L'Equipe útočník Nantes Valentin Rongier.

Francúzska futbalová federácia (FFF) v pondelok rozhodcu suspendovala. Na Chaprona  čaká disciplinárne konanie. Arbiter mal rozhodovať v stredajšom súboji Angers - Troyes, FFF však jeho delegovanie zrušila.

NANTES/kc, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti