Šok zo zámoria. Viacnásobnú zlatú medailistku z OH sexuálne obťažoval tímový lekár

Fenomenálna športovkyňa to priznala vo svojom vyhlásení na sociálnej sieti.

S veľmi šokujúcou správou vyšla von americká gymnastka Simone Bilesová. Stále iba 20-ročná športovkyňa na sociálnej sieti Twitter uverejnila vyhlásenie, v ktorom obvinila bývalého športového lekára amerického gymnastického tímu Larryho Nassara zo športového obťažovania.

"Viem, že táto nepríjemná skúsenosť ma nezmení, pretože som silnejšia. Tiež som jednou z tých, ktoré Nassar sexuálne obťažoval. Väčšina z vás ma pozná ako šťastné, energické dievča. Nedávno som sa však cítila zlomená a čím viac sa snažím zastaviť ten hlas v mojej hlave, tým väčšmi chcem kričať," uvádza štvornásobná olympijská víťazka spred dvoch rokov z Ria.

"Veľmi ťažko sa vyrovnávam s tým, že budem musieť prežiť znovu tieto zážitky. Keďže sa chcem plne koncentrovať na OH 2020 v Tokiu, budem sa musieť vrátiť do tréningového prostredia, v ktorom k tomu došlo," dopĺňa mladučká hviezda.

Bilesovej vyznanie na Twitteri

Zdroj: Twitter/Simone Biles

Doktora Nassara súdy odsúdili na 60 rokov odňatia slobody za sexuálne snímky maloletých, ktoré mu našli. Navyše mu hrozia ďalšie tresty za viacnásobné sexuálne obťažovanie, okrem Bilesovej ide aj o jej tímové kolegyne Gabby Douglasovú, Aly Raismanovú či McKaylu Maroneyovú.

Nassar pôsobil pri americkej reprezentácii od osemdesiatych rokov minulého storočia do júla 2015, aj vďaka tejto kauze rezignoval minulý rok z funkcie prezidenta Amerického zväzu gymnastiky Steve Penny, ktorému vyčítali slabý záujem o vyšetrenie týchto prípadov.

NEW YORK/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Sexuálne obťažovanie

Súvisiace témy

Dôležité udalosti