Smeje sa na ňom celý svet. Rozhodca vysvetlil svoj skrat v zápase PSG - Nantes

Slovák Štefan Svitko na motocykli KTM sa pripravuje na reštart nedeľňajšej 8. etapy 40. ročníka Rely Dakar v Tupize 14. januára
Zdroj: Profimedia.sk

Diego Carlos mal pôvodne za červenú kartu dištanc na jeden zápas, druhú žltú kartu však zo záznamu o stretnutí vymazali.

Francúzsky rozhodca Tony Chapron sa ospravedlnil za svoj skrat zo záveru nedeľnajšieho zápasu Ligue 1 Nantes - PSG. Priznal, že konal emotívne a vylúčenie obrancu Nantes Diega Carlosa bolo veľkou chybou.

Chapron a Carlos sa v nadstavenom čase duelu 20. kola Ligue 1 dostali do neúmyselnej kolízie. Pri rýchlom útoku PSG dvaja obrancovia a rozhodca bežali tesne pri sebe na bránku Nantes, Chapron sa dostal pred Carlosa a zavadili o seba nohami.

Kolíziu však rozhodca psychicky nezvládol. Po páde na zem sa nohou zahnal po hráčovi a vzápätí mu ukázal žltú kartu za nešportové správanie. Keďže bola pre Carlosa v súboji druhá, musel predčasne opustiť ihrisko.

Francúzska futbalová federácia (FFF) v pondelok Chaprona suspendovala. Arbiter mal rozhodovať v stredajšom súboji Angers - Troyes, FFF však jeho delegovanie zrušila. Na Chaprona čaká disciplinárne konanie.

Chapron si po prezretí záznamu incidentu priznal chybu. Najskôr si však myslel, že ho hráč kopol úmyselne.

„Po tom, ako ma Carlos kopol, som pocítil prudkú bolesť ešte z predošlého zranenia. Moja následná reakcia bola veľmi hlúpa," kajal sa rozhodca.

Diego Carlos mal pôvodne za červenú kartu dištanc na jeden zápas, druhú žltú kartu však zo záznamu o stretnutí vymazali a obranca Nantes tak mohol nastúpiť na stredajší zápas proti Toulouse.

Na sociálnych sieťach sa objavili vtipné koláže s rozhodcom Chapronom v hlavnej úlohe:


BRATISLAVA/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti