VIDEO: Bystrica neuvoľní Országha na OH, čo na to hovorí SZĽH?

Tréner hokejovej reprezentácie Craig Ramsay a asistent Vladimír Országh
Zdroj: TASR

Nebude tak môcť robiť asistenta trénerovi Ramsaymu.

Štvrtkové zasadnutie športovej rady spoločnosti Pro-Hokej, ktorá riadi najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž, rozhodlo, že sa nezmenia termíny zápasov počas ZOH v Pjongčangu.

Na základe tohto rozhodnutia klub HC'05 Banská Bystrica neuvoľní trénera Vladimíra Országha pre potreby reprezentácie.

Z kádra majstrovského tímu sa na ZOH predstaví trio Tomáš Surový, Miloš Bubela a Patrik Lamper, tým však napokon z pozície asistenta hlavného trénera Craiga Ramsayho nebude dávať rady Vladimír Országh.

"Chceli sme túto situáciu vyriešiť, ale náš zámer sa nám napokon nepodarilo zrealizovať. Preto sme trénera Országha napokon neuvoľnili. Nahrádzať ho bolo pre nás aj tak krajným riešením. Účasť troch našich hráčov na ZOH nás samozrejme teší, ale na druhej strane aj to nám spôsobí nemalé problémy," povedal riaditeľ klubu Michal Longauer.

Generálny manažér reprezentácií Miroslav Šatan sa spolu so svojimi spolupracovníkmi bude vzniknutým problémom zaoberať v priebehu najbližších hodín. 

„Na jednej strane je to sklamanie, ale na druhej strane chápem, že klub robí všetko preto, aby bol koniec sezóny vydarený a išli sme do play off z najlepšej pozície. Ako som povedal, akceptujem to, som s tým zmierený a dúfam, že sa ešte niekedy na olympiádu dostanem,“ vyjadril sa pre TV Markíza Vladimír Országh.

Vyjadrenie Vladimíra Országha


Ako však uviedol zástupca SZĽH pre médiá a PR Peter Jánošík, táto otázka nie je uzavretá. "Pokiaľ ide o neuvoľnenie trénera Vladimíra Országha pre potreby reprezentácie, stále prebiehajú rokovania na túto tému a pevne veríme, že zodpovedný prístup klubov k reprezentácii krajiny na najvyššom športovom podujatí, akým olympijské hry sú, je v záujme celého hokejového hnutia," uvádza sa v stanovisku zväzu.

BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.