Veľká FOTOGALÉRIA: Keď vás od monopostov delia centimetre. Formula v Monaku bola opäť veľká šou plná celebrít

Veľká FOTOGALÉRIA: Keď vás od monopostov delia centimetre. Formula v Monaku bola opäť veľká šou plná celebrít
Zdroj: Martin Trenkler

Po tom, čo minulý víkend museli zrušiť preteky v Taliansku z dôvodu nepriaznivého počasia, teraz sa kráľovná motoristického športu vrátila vo veľkom štýle. Na prestížnom okruhu v Monaku sa piloti pokúšali narušiť hegemóniu Red Bullu a Maxa Verstappena. To sa však opäť nepodarilo.

V Monaku nechýbal ani slovenský fotograf Martin Trenkler, ktorý celý víkend mapoval prostredníctvom svojho fotoaparátu. Nemal to však jednoduché, pretože tu už platia aj viaceré obmedzenia, ktoré sa dotýkajú jeho práce.

„Napriek novým zákazom a obmedzeniam pri trati, ktoré platia pre fotografov, sme v Monaku zažili vynikajúci víkend. Problémom je, že celý okruh je husto oplotený, a tak sa fotografi bijú o každú dieru v plote. Bol to však pre mňa kreatívny víkend,“ začal Martin Trenkler.

Celý víkend, ktorý vyvrcholil nedeľnými pretekmi, sledoval aj Martin Trenkler. Pozrite si jeho zábery v našej veľkej galérii:

Budúcnosť jednej z najprestížnejších veľkých cien v kalendári F1 je podľa jeho slov v tomto momente nejasná. Dôvodom je, že Monako prišlo o viaceré privilégiá, čo sa usporiadateľom, pochopiteľne, nepáči.

„Hovorí sa, že veľkú cenu Monaka možno zrušia alebo ju budú striedať s inou. Monako malo doteraz veľké privilégiá – neplatilo poplatky, brali peniaze za reklamy a podobne. Teraz musia platiť 25 miliónov eur ročne za licenciu. Nepatria im ani reklamy pri trati, ktoré vlastní F1. Sú veľmi nespokojní,“ priblížil situáciu.

Prečítajte si tiež:

Neopakovateľný zážitok

Sobotňajšiu kvalifikáciu ovládol dominantný Verstappen. Jeho neporaziteľnosť začína prekážať každému v F1, samozrejme okrem Red Bullu.

„Po napínavej kvalifikácii, keď burácali aj tribúny, skoro každý v padoku dúfal, že Alonso premení druhé miesto na štarte na víťazstvo. Nestalo sa tak,“ uviedol Trenkler.

Tento okruh je okrem obmedzení špecifický aj z iného pohľadu. Fanúšikovia tu zažijú neopakovateľnú atmosféru. Fotky z Monaka sú detailné. Je to vďaka prostrediu, ktoré tu je.

„Monako vrele odporúčam každému fanúšikovi. K trati sa síce dostaneme len my fotografi, a preto vidieť autá z centimetrovej blízkosti, kde vás delí naozaj len bariéra. Je to neopísateľný zážitok. Štípance z ustreľujúcich kúskov gúm a prach v tvári sú už folklór,“ priblížil tvorbu záberov.

Zdroj: Martin Trenkler

Svetové celebrity

Aj tentoraz sa to na veľkej cene hemžilo množstvom celebrít z rôznych oblastí šoubiznisu. Víkend si na okruhu užíval futbalista Neymar či speváčka Kylie Minogue.

„Štartový rošt je neuveriteľné miesto. Predrať sa cez to množstvo ľudí je takmer nemožné, no atmosféra je jedinečná ako nikde inde. Máte čo robiť, aby ste spozorovali všetky celebrity. Nafotil som však aspoň Neymara, Infantina, Kylie Minogue či Catherine Zeta Jones,“ vymenoval len niektoré zo slávnych mien.

Atmosféra v Monaku je vždy jedinečná a keby sa tento okruh vytratil z kalendára pretekov bola by to veľká škoda.

„Monako je len jedno a musí ostať v kalendári, aj keď sa tam čoraz zložitejšie pracuje,“ poznamenal Trenkler.

Prečítajte si tiež:

Jazdci prichádzali na člnoch

Špecifikom trate je, že sa nachádza priamo v prístave, a tak jazdci prichádzali do padoku na člnoch. Neodmysliteľnou súčasťou veľkolepej monackej šou sú aj večerné párty na miliardárskych jachtách. Na palube jednej z nich bolo odparkované vzácne Ferrari F40.

Najbližšie sa seriál F1 presunie do Španielska, kde sa piloti pobijú o ďalšie body už tento víkend (2. - 4. jún).

Exkluzívne zábery Martina Trenklera z viacerých veľkých cien F1 nájdete na našom webe TVNOVINY.sk počas celej sezóny.

Pozrite si aj rozhovor s M. Trenklerom z aprílového Telerána:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Formula 1

Dôležité udalosti