Francúzsky rozhodca, ktorý kopol a vylúčil hráča, spoznal svoj trest

Slovák Štefan Svitko na motocykli KTM sa pripravuje na reštart nedeľňajšej 8. etapy 40. ročníka Rely Dakar v Tupize 14. januára
Zdroj: Profimedia.sk

Arbiter pyká za kuriózny moment zo zápasu Nantes - PSG.

Francúzsky futbalový rozhodca Tony Chapron, ktorý v januárovom zápase Ligue 1 nakopol hráča, si tri mesiace nezapíska a ďalšie tri mesiace bude v podmienke. Francúzska futbalová federácia (FFF) ho potrestala za incident s brazílskym obrancom Diegom Carlosom z FC Nantes v dueli s Parížom St. Germain (0:1).

Chapron a Carlos sa v nadstavenom čase zápasu 20. kola Ligue 1 dostali do neúmyselnej kolízie. Pri rýchlom útoku PSG dvaja obrancovia a rozhodca bežali tesne pri sebe na bránku Nantes, Chapron sa dostal pred Carlosa a zavadili o seba nohami. Kolíziu však rozhodca psychicky nezvládol. Po páde na zem sa nohou zahnal po hráčovi a vzápätí mu ukázal žltú kartu za nešportové správanie. Keďže bola pre Carlosa v súboji druhá, musel predčasne opustiť ihrisko.

FFF najprv 45-ročného Chaprona suspendovala a vo štvrtok mu udelila trojmesačný doštanc plus podmienečný trest, informovala agentúra DPA.

NANTES/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti