Úspešná strelkyňa Barteková získala v MOV zaujímavú pozíciu

Danka Barteková na záverečnej tlačovej konferencii na olympiáde v Rio de Janeiro.
Danka Barteková na záverečnej tlačovej konferencii na olympiáde v Rio de Janeiro. Zdroj: TASR

"Hlasovanie dopadlo úspešne, som poctená týmto rozhodnutím a som vďačná za dôveru," povedala Barteková.

Slovenská strelkyňa Danka Barteková sa stala podpredsedníčkou Komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru (MOV). Za predsedníčku zvolili bývalú plavkyňu zo Zimbabwe Kirsty Coventryovú.

Barteková sa o post podpredsedníčky uchádzala po odstúpení Tonyho Estangueta. Ten zostal členom komisie do roku 2020, ale chce sa prioritne venovať prípravám na OH v Paríži, ktoré sa vo francúzskej metropole budú konať v roku 2024.

"Hlasovanie dopadlo úspešne, som poctená týmto rozhodnutím a som vďačná za dôveru. Je to pre mňa veľký záväzok. Záujmy športovcov sa budem snažiť hájiť ešte viac, ako doteraz," povedala Barteková pre TASR.

Coventryovú v pondelok zvolili do funkcie jednohlasne. Na poste predsedníčky nahradila Angelu Ruggierovú. Tridsaťštyriročná sedemnásobná olympijská medailistka Coventryová je po Ruggierovej a Claudii Bokelovej tretia žena na čele komisie.

"Musíme zabezpečiť, aby sme sa naďalej zlepšovali a boli aktívni pri našej komunikácii. To nám pomôže vybudovať silnejšiu globálnu športovú komunitu," povedala Coventryová po zvolení pre portál olympic.org.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Danka Barteková

Dôležité udalosti